Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megszerzem a B jogosítványt...

Ha megszerzem a B jogosítványt, akkor utána egyből vezethetek vele 50-es motort is úgy, hogy még életemben nem ültem motoron?

Figyelt kérdés
Vagy ez hogy van pontosan?

2019. okt. 6. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

HA soha nem ültél motoron akkor nagyon óvatosan és ésszel menj vele, mert piszok nagyot lehet vele esni.

NAgyon lassan menj vele és próbálgasd a féket hogy mikor hogy fog mert kivágja alólad.

2019. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

50-es motort nem. Segédmotoros kerékpárt igen.

A felelősség a tiéd, ha ügyetlenséged / tapasztalatlanságod miatt balesetet okozol, nem bújhatsz ki azzal a felelősség alól, hogy friss a jogsid.

2019. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Segédmotort vezethetsz, de kell némi tapasztalat amit magadnak kell megszerezned mert ha balesetet okozol ugyanúgy felelősségre vonnak mert az a te hibád hogy nulla tapasztalattal indultál el. Persze nem kötelező külön megtanulni, de érdemes elmenned néhány órára ahol az alapokra megtanítanak, vagy ha nem akarod akkor a te sarad ha balesetet okozol vagy szenvedsz, de olcsóbban megúszod jogilag mint ha jogsi nélkül okoznál bajt.

Érdemes lenne egy külön helyen akár egy üres parkolóba próbálgatni a motort, gyakorolni vele, kérj meg valakit hogy vigye ki neked a motort és segítsen benne. Ha úgy érzed hogy fog menni akkor nem túl forgalmas utakon járkálj vele hogy megtapasztald a közlekedést, aztán már mehetsz forgalmasabb helyekre ha jól ráérzel a dolgokra.

2019. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De várjatok, akkor most a segédmotoros kerékpár az pontosan mi? Mert a B mellé AM jogosítványt kapok, nem? És AM jogosítvánnyal lehet vezetni egy 50 köbcentis Derbi Senda motort is. Az segédmotorosnak számít?
2019. okt. 6. 13:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Segédmotoros kerékpár: Max. 50 cm3-s 2 kerekű jármű, közúti közlekedésre alkalmas (vannak rajta lámpák, tükrök) és nincs rendszáma, utas nem szállítható vele.

Igen, pl. egy 50-es Derbi Senda lehet segédmotoros kerékpár. Tehát vezetheted akár egy egy napos B jogsival is.

2019. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ami 50ccm és nincs rendszáma azt vezetheted

de nen fogsz olyannal találkozni magyarországon hogy 50ccm és van rendszám

2019. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Biztosan megvan a jogsid, kérdező? Az ilyenekkel tisztában kéne lenned, hogy mi smkp, és mivel hogyan mikor lehet vezetni.
2019. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az elméleti vizsgán sikerült kitölteni egy nyertes totó szelvényt?

Ez egy nagyon alap lecke volt, s ha már ez is kérdés, biztos lehetsz benne, hogy sok fontos dolgot nem tanultál még meg.

Megkérdezheted itt, válaszolnak is, de még jobb lenne elő venni egy KRESZ könyvet, és figyelmesen átolvasni.

Nem a segédmotoros kerékpár definíciója a lényeg, ez csak jelzés értékű, ha ezt sem tudod, akkor ennél fontosabbakat sem... saját érdekes is, hogy azokat a szabályokat is ismerd meg, amelyek "speciálisak" (pl utánfutóval közlekedés, teher szállításra vonatkozó szabályok, stb)


Nem értem a logikáját annak, hogy a tanult kategóriák mellé ajándékba adnak még kategóriákat, úgy, hogy azok az oktatás során szóba sem kerülnek.

B kategória mellé az is megkapja az AM kategóriát, aki esetleg kerékpározni sem tud, de az AM kategóriához kapott T kategória is aggályos sok szempontból, a lassú jármű, mezőgazdasági vontató vezetése alapvetően tér el egy segédmotoros kerékpártól.

2019. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, még nincs meg a jogosítványom, de egy szóval sem mondtam, hogy van. Értem, tehát akkor az már az én problémám, hogy hogyan tanulok meg motorral menni?
2019. okt. 6. 18:28
 10/14 anonim ***** válasza:

"Értem, tehát akkor az már az én problémám, hogy hogyan tanulok meg motorral menni?"

Senki nem kényszerít, hogy robogózz. Ha mégis akarsz, tanuld meg.

Bezzeg ha nem lehetne B jogsival smkp-t vezetni, akkor azért menne a hiszti.

Hihetetlen, hogy az embereknek semmi nem jó.

2019. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!