Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf IV 1.4 benzin?

Volkswagen Golf IV 1.4 benzin?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnék venni egy autót. Ti mennyire ajánlanátok? Mi a tapasztalatotok? Egyesek pl azt mondják (nem tudom milyen okból kifolyólag), hogy az 1.4 még rosszabb mint az 1.6. Mi a legjobb tulajdonsága az autónak? És mi a legrosszabb? Köszi a válaszokat előre is!

2019. okt. 7. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A fő gondja a motorja. Nagyon gyenge konstrukció lett, szerintem pályázhatna az egyik legrosszabb tömeg/teljesítmény arányszámra. Gyorsulás kb. nulla, "cserébe" többet fogyaszt, mint az említett 1600 köbcentis. Ha jól emlékszem 75 lóerős lett a motorja, azt a valóságban 50-nek érzed! Próbáld csak ki ha van ilyen kocsi ismerősi körben, hogy üresben megpróbálod felpörgetni, hát nevetségesen sok idő kell hogy pirosba érjen. Komolyan mondom, az 1.1-es Altóm amit 10 évvel ezelőtt vezettem, is dinamikusabb járgány volt. Annyira alulmotorizált ez a hulladék, hogy konkrétan veszélyes vele közlekedni, mert az ember inkább belemegy rizikós előzésekbe, csak ne kelljen lassítani, hisz akkor megint fél év mire felgyorsulsz. Egy 1400 köbcentistől nem ezt várja az ember. Hozzáteszem még az is probléma, hogy mivel elterjedt autóról van szó, nagyon nehéz kifogni belőle jót, mert a tulajok 80%-a már széthajtotta az amúgy is borzasztó motort.
2019. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg aztán az az igazság hogy a Vw már rég egy kalap sz.r. Csak a neve van meg, ha meg van egyáltalán.

Ezek akkor voltak autók amikor a szoc. rendszerbe valaki szert tudott tenni egy kettőre.

Akkor valóban jobbak voltak mint amiket itt lehetett kapni, de azóta nagyon sokan megtanultak autót csinálni.

2019. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Az hagyján amit az 1-es ír,hogy teljesen alulmotorizalt vele,de még önmagaban a motor is mint konstrikcio egy kalap szar!2 féle létezik belőle,ami már volt hengerfejes,meg ami nálad lesz az!Én menekülnékaz ezzel a motorral szerelt példányoktól.versenyauto az 1.6-ossal sem lesz,de azzal mar mondjuk ki mernék menni a város végét jelző tábla utánra....az 1.6 8V egy öskövület motor cserébe nincs is annyi baja mint az 1.6 16V-nek......de en minimum 1.8-al vennem vagy az ultraritka 2.0 8V 116ló-val.......már ha egxaltalan vennék 4-es golfot.mert hogy lassan ezeket el kellene már felejteni....főleg miutan a magyar allomány bő 80-90%-a külföldről levetett lom már
2019. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1.6 16v inkább, megbízhatóbb, nem eszik többet, de legalább megy
2019. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a legrosszabb tulajdonsága,hogy nincs jó tulajdonsága.
2019. okt. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bakkeeeer, nem gondoltam volna, azt hittem, hogy csak legenda :O tisztelettel köszönöm a válaszokat!!
2019. okt. 8. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!