Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közeljövőben motorkerékpárt...

Krómgyűrű kérdése:

A közeljövőben motorkerékpárt szeretnék venni. Azonban döntésképtelen vagyok. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Adott két motor, vagyis inkább 2 "kategória"..


A lényeg, hogy A2-es jogosítvánnyal vezethető és jelenleg diákmelózom, tehát ehhez mértem a kiszemelt motorok árát, fogyasztását, alkatrész ellátottságát és árát.


Az egyik kategóriába esik Suzuki GS 500, Kawasaki ER-5, Kawasaki KLE 500.


Ezeknek 400-500 ezer Ft környékén van az áruk, sőt még több is.

Tudtommal fogyasztásuk 4l/100km körül van. Ez egész tűrhetőnek gondolom. Alkatrész van hozzá, de drága, viszont igénytelenek. Ez az ok és a vételár az, ami visszatart.


A másik motor egy MZ ETZ 250/251 vagy esetleg TS 250/1.

Egyszerűek, olcsó és sok alkatrész van hozzá, szerelgetésekkel nem hiszem, hogy gond lenne (ezelőtt sok Simsont szereltem). 200-250k Ft körül egész jókat is ki lehet fogni.

A hátránya viszont a fogyasztás. Úgy tudom, de javítsatok ki, hogy sacc/kb 5 vagy e felett esznek.

:/


Ezért nem tudom, hogy melyik motort vegyek. Ha az előbbiek közül vennék, akkor rengeteget kellene gyűjtenem, nem beszélve arról, hogy átíratás és szervízelés vétel után.

Csak nyaranta tudok dolgozni tanulmányaim miatt. Tehát az 2-2,5 hónap.


Ha pedig MZ-t vennék, akkor a fogyasztással gyűlne meg a bajom, meg ha valami komolyabb dologot produkálna útközben.


Kérdésem leginkább azokhoz szól, akik voltak már hasonló helyzetben/döntésben.



2019. okt. 7. 15:46
 1/6 anonim válasza:
Az MZ-k fénykorukban sem voltak nagy számok. Felejtős. Kawasakit vegyél.
2019. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:
100%

Szerintem egyiket se vedd,ha 1 liter fogyasztás különbség fejfájást okoz akkor kár motort venni.

egy fékbetét kb 11ezer forint,jobb minőségű 18,még egy használt első féktárcsa is 20ezer egy ER-5-re.

egy szett gumi is van kb 50ezer amik nem több 10 ezer km-rt bírnak ki hanem jó ha 15-17ezret kibír az ilyen mocikon is.

6000km-enként illő az olaj,olajszűrő csere az ilyen motorokban.


én inkább valami kisfogyasztású,igénytelenebb robogót vennék.

típust nem tudok ajánlani mert nem ismerem a robogókat,de olcsóbban motorozni meg A-B be eljutni inkább azt választanék mint pénz nélkül nagymotort vagy ezer éves technikát ami majd vagy indul reggel vagy nem.

2019. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval inkább tudjam le a szakmai tanulmányt és helyezkedjek főállásban, aztán vegyek motort?
2019. okt. 7. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek dirtboy-jal. Egy motor fenntartása nem a megvételen meg a fogyasztáson múlik elsősorban, hanem utána a többi. Olajcserék, féktárcsák, betétek, gumi, elszakadó kuplungbowden + ház, légszűrő, olajszűrő, karburátor beállítása, tisztítása stb, szelephézagok beállítása, egyéb durvább alkatrészek (vezérléscsere, generátor stb).


Diákmunkával (attól függ, mennyit keresel) általában nehéz fenntartani egy motorizált járművet. Főleg, ha csak 2-3 hónapig dolgoznál évente. Nem elég megkeresn ia motor árát egyszer. A biztonsághoz fontos, hogy legyen havi 20-40 ezred átlagban a benzinen kívül az alkatrészekre.


Ha szerinted ahhoz a 3 motorhoz (Suzuki GS 500, Kawasaki ER-5, Kawasaki KLE 500) drága az alkatrész, meg sok az 500 ezer forint, akkor szerintem még ne vegyél ilyen motort.


Tudom, hogy tré, de a helyedben maradnék annál a motornál, amit eddig használtál, amíg nem tudsz kényelmesen 500 ezret kiadni valami rendes motorra.

2019. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:
igen
2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Ha minden sikerül, akkor a nyáron, legkésőbb jövő okróberben lesz rendes állásom. Addig is Simson-nal járkálok..:)
2019. okt. 7. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!