Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 éves autómon pirelli gumi...

4 éves autómon pirelli gumi volt, most áttetettem a télit. A gumis azt mondta jövöre le kéne cserélni, mert elég rossz állapotban vannak.36000 km-t mentem vele és váltva/téli, nyári/Lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető.

Vannak olyan gumitipusok, amelyek anyaguk miatt nagyon jól tapadnak, jómenettulajdonságaikat a puha keverék miatt érik el, enek az az ára, hogy az átlagosnál jobban kopnak. Ez egy rossz lengéscsillapítótól, vagy futóműbeállítástól még gyorsabban és nem egyenletesen következhet be.

Egyébként a minimum határ az 1,6 centis barázdamélység a nyáriguminál. Ha ez még bőven megvan, és nem kopott egyenetlenül, egy nyarat biztos el lehet vele menni.

2008. nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a téli gumid is annyi idős, mint az autód, akkor igaza volt a gumisnak. 5 éves gumit illik lecserélni, még akkor is, ha nem mentél vele sokat. Egyszerűen elöregszik az anyaga. Nézd meg az oldalán a DOT felirat melletti számot, az első kettő a gyártás éve, a második kettő a hónap. Akár öregebb is lehet, mint az autó, mert néhány gumis leakciózza a már két éve a raktárban porosodó gumikat.
2008. nov. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Mérj egy profilmélységet, ez a legtisztább. Ha felette van a kresszben írtnak, akkor használhatod még nyugottan azt a gumit.
2008. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kopot,hanem deformáltak.A négyévszakos gumiról kérdesztem egyébként.Köszi a válaszokat.
2008. nov. 18. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
A profilmélység nem minden! Ha elöregedtek, repedezettek (nekem a két éves Michelin téli gumijaim berepedeztek a futófelületen), vagy ahogy írtad deformáltak, akkor tényleg jobb lecserélni, mint hogy exrém terhelésnél szétmenjenek! (Mint pl. egy hirtelen fékezés, vagy "rénszarvas manőver")
2008. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!