Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Sierra vélemények,...

Ford Sierra vélemények, típushibák?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy járkálós és egyben játszós autót. 500 ezer forint a max így a Ford Sierra-kat nézegetem 2.0i 120le-s motorral, majd sperr difivel. Ugy nezem jatszogatni eleg, persze nem egy driftauto. Erdekelnenek a tipushibai, hogy mire kell figyelni ennél a típusnál.

Illetve, ha valaki tud a fent említett árig, megbízható, kettőstömegű nélküli hátsókerekest, kíváncsi lennék mit ajánl és miért. E36, IS200, Ladák kilőve. Köszönöm!



2019. okt. 11. 07:06
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
100%

A sierrának az a tipushibája hogy nem szabad megvenni.

Mára laska tésztává rohadt az összes,már ami még maradt belőle.....jó 10éve már,hogy szinte teljesen kikoptak az utakról,ami maradt az meg csak azert van még mindig velünk mert hátul kapar,így aztán a telepi suhanc boyracerek rugták már ki többször a lelkét!Ráadásul hiaba a hátsó hajtas,ez az autó nem keresztbe menésre van!Eleve gyenge hozzá,ha beleraksz egy sperrt meg valoszinuleg még annyit sem fogsz tudni játszani vele,ha egyfolytában két kereket kell hajtson...maximum hóban.Ha tényleg csak jatszos autonak kell akkor bmw-t kell venni.......alkatrész hegyek vannak még mindig hozzájuk,van egy csomó specifikus cucc meg hozzáértő,a sierrához meg semmi illetve senki nincs.ez mára gyakorlatilag egy kihalt faj

2019. okt. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért 50 ezret nem szabad adni.
2019. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Márpedig E30/E36 a megoldás.

Valami pusztulat lesz pénz nélkül az is, de legalább lehet bele erőt varázsolni, az első odacsapás után nem kell leadni az egészet a vasba, mert talán még nincs porrárohadva teljesen, alkatrész van hozzá.

2019. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A legtöbb sajnos tényleg szét van rohadva, kopva. De látni pár rendberakott, szervizelt darabot fórumon és hahu-n is. 500-600 ezer forint körül.

Yt-n azt néztem, hogy ez a 120 le elég arra, hogy száraz aszfalton tudjon az ember szórakozni 1-esben. Vizen, jégen, havon, akár poron is nagyon jó kis élményt tud nyújtani.

Az E30/E36 valahogy annyira ellenszenves számomra. Egy ideig nagyon szerettem őket, de (ezért a kijelentésért előre is elnézést kérek) számomra teljesen hülyegyerek, cigány, menőzős autó lett....de én nem ilyen vagyok.

Fordok vannak és voltak a családban, nagyon szeretem őket. Ezért gondoltam erre.

De ebben igazatok van, hogy idős autó és mondhatni kevés az ereje. De ha oda volt rá figyelve, kifogható egy jó állapotú. A 120 le meg nekem szerintem elég lenne.


Olyanok érdekelnének, hogy pl az MK3-mas Mondeonal típushibák a központizár meghibásodások, vízpumpa halála 3-4 évente, ajtó alja rohadás. Illetve pl. az 1.8 benzin motor hajlamos az olajevésre, a Tdci adagolo es magasnyomasu rendszere elég meghibásodósra sikerült.

Ilyenekre gondoltam. :)


Viszont, köszönöm szépen az eddigi kommenteket!

2019. okt. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!