Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megveszek egy autót amiről...

Ha megveszek egy autót amiről kiderül, hogy totálkáros volt van olyan jogszabály vagy bármi, hogy vissza kell vennie az eladónak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak annyiért, mert totálkáros volt, nem kell visszavennie, nem lehet ellene eljárást indítani. Akkor van probléma, ha te ezt nem tudtad előre és úgy mentél bele az üzletbe (vagyis ha elmondja, hogy totálkáros volt, de téged ez nem zavar, úgy veszed meg az autót, akkor később sem támadhatod meg a szerződést). Ha utána kiderül, hogy nem tájékoztatott részletesen a jármű állapotáról, akkor polgári peres eljárás során lehet elállni a szerződéstől (vagy felbontani, mit tudom én, melyik itt a szakszó) és visszaperelheted a vételárat tőle. Kicsit sokáig tart...
2010. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megvettem kereskedőtől, annyit mondott, hogy árokba csúsztak vele.

Véletlenül összefutottam a régi tulajjal, ő mondta, hogy valójában mi is volt.

Bizonyítani nem tudom, hogy nem tájékoztatott.

2010. júl. 16. 15:13
 4/10 anonim ***** válasza:
nemigen van már lehetőséged reklamálni, de ha megvettél úgy egy "árokbacsúszott" autót, hogy nem nézetted át szakértővel, akkor bizony megérdemled, hogy átcsesztek...
2010. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Polgári törvénykönyvnek vannak ide vonatkozó részei!! Ügyvéd-----sz@rt kiperelni az ilyen tetűből!
2010. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgysem tudja. Ez a magyar valóság...
2010. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát igen... elvileg, megtámadható 1 éven belül a szerdődés, megtévesztés, esetleg feltűnő értékaránytalanság címén... ha olyayn árban vetted törötten, mint pl egy újat...


A magyar valóság viszont az, hogy ilyenkor a kereskedő meg arra fog hivatkozni, hogy v szólt h árokbacsúsztak, v szóban tájékoztatott téged, csak nem figyeltél... amennyiért meg ügyvédet fogadsz... 2-300.000 annyit meg megér az autó?:S

Amúgy, ink azt kellene megállapítatnod, h ha totálkáros is volt, megcsinálták-e úgy, hogy valóban megérje az árát...

Mert emg lehet csinálni úgy, hogy te ne lásd kívülről... de mondjuk 2 helyett 4 nyomon halad a jármű meg ilyesmi...

És meg lehet úgy is, h észre sem lehet venni... Nézd csak meg a rallyautókat... azokat is már szinte az összeset jól megtörték már... és mégis csomó meg lett javítva és boldogan közlekedik 200 felett:)

Nem kell elkeseredni, beszélni kell egy szerelővel, h nézze át, ha kókány munka, fogadni kell egy jó ügyvédet:)

Én neked drukkolok!

És a csonti car marhára nem a legjobb ár:P vis az ár lehet h a legjobb de egy hulladékot veszel magas áron:P

2010. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

16.17.es.

Mit jelent számodra a szakértő?

Állapotfelmérésre vittem (pénzért)

Amúgy csak akkor derült ki a totálkár mikor kiváncsiságból a rendszámot google-ba beütve kiadott egy fórumot ahol biztosítással kapcsolatban kérdezett az előző tulaja, leírva, hogy mi is történt.

Gépjármű szakértők peres, balesetes ügyekben dolgoznak.

Látom van tapasztalatod!

Remélem majd szerzel az életben tapasztalatokat e téren.

Addig pedig tessék menni az ezoteria témakörbe, ott lehet találgatni.

2010. júl. 16. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:

"Megtekintett, kioróbált állapotban" vagy, hogy is szólnak az adásvételi szerződések?

Alul két tanú, akik igazolják a fenti állítást is.


Tehát nehéz bizonyítani, hogy elmaradt a valós tájékoztatás.

2010. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző tulaj

Kereskedő

Állapotfelmérő


Sorban mindet perelheted, de Neked kell bizonyítanod, hogy hátrányt szenvedtél.

2010. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!