Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jogszabály szerint nem...

Ha jogszabály szerint nem kell tachográffal felszerelni egy 17 személyes buszt, akkor eltávolíthatom belőle a digitális készüléket?

Figyelt kérdés

6/1990. KÖHÉM rendelet:


92. § (3) Nem kell tachográffal felszerelni a (2) bekezdésben meghatározott olyan járművet, amelyet kizárólag belföldön az a)-m) pontokban meghatározott valamely üzemeltetési célra használnak:

f) a vezetővel együtt 17 főt meg nem haladó személy szállítására alkalmas autóbusszal végzett saját számlás szállítás


Ez teljesül


2011. okt. 10. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vezettem már pár 18 személyes buszt azokban nem volt.

Akkor elvileg eltávolíthatod de a forgalmiba nézd meg mi van beleírva előtte. A legtutibb ha egy autószerelőhöz elmész és megkérded. Lehetőleg olyan helyen ahol műszakiztatnak is.

Ha hátul dupla kerekek vannak akkor nem távolítható el én úgy tudom.

2011. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
NKH területileg illetékes állomását hívd fel, de legjobban akkor jársz, ha Mozaik utcát hívod fel. Tájékoztatásban rendkívül korrektek.
2012. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!