Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kell kuplungolni?

Nem kell kuplungolni?

Figyelt kérdés
Ha az autót beindítom és üresben van akkor is beindul kuplung nélkül. Akkor miért kell benyomni a kuplungot indításnál? Ez egy magyar beidegződés? Külföldön láttam hogy senki se csinálja ezt.
2019. okt. 14. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
majd ha egyszer egyesben marad véletlenül és ráindítasz majd megtöröd az előtted álló húszmilkás bmw-t majd rájössz mire is jó.
2019. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
77%

Azért szokták benyomni mert

1)lehet mégis sebességben van,attól függetlenül,hogy szerinted üresben van

2)kissé kíméli az önindítót,mert csak a motort kell megforgassa,a váltót nem inditózásnál

3)iletve ha jol tudom egyes tipusoknal biztonsági meggondolasok miatt adiig nem is tudod elforditani a kulcsot hogy indítózz amig be nincsnyomva a kuplung

2019. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Kevesebb alkatrészt kell az önindítónak megforgatni, ami mondjuk gyenge akksi esetén akár hasznos is lehet, illetve ha esetleg mégis egyesben van, akkor simcs gond, nem mész neki oszlopnak vagy embernek. Ezlnnek nyilván akkor van nagyobb esélye, ha nem te használtad előtte, vagy számodra ismeretlen autó, aminek mondjuk máshogy áll a váltója.
2019. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 10 deka farhát ***** válasza:
80%
VW Crafter, MAN TGE addig nem forgatja meg az indítómotort, amíg ki nem nyomod a kupplungont.
2019. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyes autótípusok nem indulnak be, amíg nem nyomod ki a kuplungot.


Egyébként ahogy írták, biztonságosabb és valamelyest kíméli az önindítót.

2019. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez megint nem értem, meg ugyanis az autó kézikönyvében az van benne fordítsa a kulcsot gyújtás állásba, majd tovább és indítani a motort. Nincs benne semmi kuplung kinyomás, a kézifék legyen behúzva és én mindig minden körülmények között behúzom, és most nem kell jönni azzal hogy nem mindig jó mert télen meg megfagy mert már hallottam ezt is... Ha 1-esbe van akkor kell kuplung és ennyi. Tehát akkor ha üresben van nem kell kuplungot kinyomni a kézifék behúzva az adott. Tehát megint ez a tipikus magyar félelem mert elromlik többet dolgozik ha nem nyomod ki iindítás közben mert, ugye egy magyar embernek nincs pénze javítani az autóját és ezért is adják el leharcoltan az autót igénytelenek egyesek arra hogy megjavítsák ruppótlanok. Ez az én véleményem ennyi, egy hülye országban élek... Egy nyugati nem vacillál ilyeneken.
2019. okt. 14. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Akkor csináld így, mások meg csinálják máshogy :) Senki nem szólt degradálóan hozzád, neked sem kéne. Feltettél egy kérdést, korrektül válaszoltunk legtöbben.

Szállj le a magas lóról, mert ha más rángat le, fájni fog. Neked is biztos vannak szokásaid, amiről nem is tudsz.


"Tehát akkor ha üresben van nem kell kuplungot kinyomni"

Senki nem mondta, hogy kell, csak azt, hogy vannak autók (meg motorok), amik máshogy nem fognak beindulni, illetve hogy lehetnek előnyei bizonyos helyzetben.

"a kézifék behúzva az adott"

Neked ezek szerint igen, van akinek nem. Attól még hogy buta vagy, és képtelen vagy mások perspektíváját meglátni, attól még léteznek mások rajtad kívül, más nézetekkel :)


Meg ne magyarázd, hogy csak te csinálod jól, és mindenki más ostoba magyar.


Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, ha más embernek nem árt vele.

2019. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön az Audik, VW-k és hasonlók nem is indítóznak, amíg be nem nyomod a kuplungot :)
2019. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szétveri idővel a kettőstömegűt, nem használ a váltónak, önindítónak sem. Nagy hidegekben, amikor iszonyú sűrű a váltóolaj, lehet hallani, hogy sokkal nehezebben forgatja az önindító. De ha te nem kuplungolsz, akkor nem kuplungolsz, mindenki azt csinál a kocsijával amit akar, felesleges itt okoskodnod.
2019. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 D. Brasco ***** válasza:

"Tehát megint ez a tipikus magyar félelem mert elromlik többet dolgozik ha nem nyomod ki iindítás közben mert, ugye egy magyar embernek nincs pénze javítani az autóját és ezért is adják el leharcoltan az autót igénytelenek egyesek arra hogy megjavítsák ruppótlanok. Ez az én véleményem ennyi, egy hülye országban élek... Egy nyugati nem vacillál ilyeneken"


Akkor költözzél nyugatra es probléma megoldva.....mert mint tudjuk ott ha megéhezel,csak le kell törj egy darabot a kerítésből,hiszen mint köztudott ott az is kolbászból van.......

2019. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!