Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autógumi 11 évesen használható?

Autógumi 11 évesen használható?

Figyelt kérdés
Van 4 Goodyear Ultragrip 7+ autógumim (premium kategória) nem volt használva, az a kérdés hogy lehet e még használni 11 év után? Végig tárolóba volt tárolva letakarva. Repedés sérülés nem található rajta, nem volt használva.

2019. okt. 16. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Életveszélyes, mindegy hogyan néz ki.
2019. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%

Első: A te hülyeséged, az az életveszélyes!


Kérdező: Amíg nem time attack a fő cél, addíg nyugodtan használhatod.

2019. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
58%
Igen lehet használni....peldaul homokozószegélynek vagy a libikóka alá ütközőnek,esetleg virágágyásnak.
2019. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
35%
Én simán feltenném... Az uv öli meg.. gondolom nem érte túl sokat nap...
2019. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem érte nap ☀️
2019. okt. 16. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb helyen azt mondják, hogy "10 évnél öregebb gumjt semmilyen körülmények között ne használjunk". Én nem vagyok szakértő, ezért hiszek ennwk a több, különféle helyen is egybehangzó szakértői véleménynek. Attól még, hogy nem látsz rajta repedést, régen elöregedett már, messze nem olyanok a tulajdonságai, mint voltak. Lehet használni, csak hosszabb lesz a fékutad valamennyivel. Felelőtlenség, minek kísérteni a sorsot feleslegesen.


[link]

2019. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

HM felelőtlenség.. ha Nem prémium gumit veszek hanem csak b kategóriásat aminek új korában is 2 méterrel hosszabb a fekutja?

Ha éppen tusszentek egyet amikor már fékezni kellene akkor mire megyek a radirgumiként tapadó szupergumival ? Akkor is hosszabb a fekut

2019. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: azért egy 11 éves guminál jobb a fékútja egy középkategóriás új guminak :) Amikor vettem a motoromat, azon 10 éves gumik voltak és olyan volt esőben, mintha jégen lennék. Utána felraktam egy "gagyi" continentalt, ami ezerszer jobb és biztonságosabb volt érzésre.


Illetve az hogy tüsszentesz-ebvagy történik-e bármi más, rajtad kívül álló dolog, ami miatt hosszabb lesz a fékút, az nem a te döntésed. Direkt írtam is, hogy feleslegesen kísérti a sorsot, aki tizenéves gumival járkál. Aki tüsszent vészfékezés közben, az nem feleslegesen kísérti a sorsot, hanem pechje van. Azért a kettő más kategória.

2019. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nagyon rossz kultúra alakukt ki ezzel kapcsolatban. Itt a tesco-s 9000 forintos abroncsok a használt német gumik meg a minden évszakra téligumi országában nem is lepődök meg azon ahogyan itt egyes emberek beszólnak másnak mert szakértő véleményére hivatkozva nem javasolja a 11 éves abroncs használatát. Sajnos fáj de nem azért járnak ők tükörsima télivel nyáron mert jó az hanem anyagi okokból.
2019. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!