Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedésbiztonság szempontjá...

Közlekedésbiztonság szempontjából használható még a 9 éves, viszonylag keveset futott autógumi?

Figyelt kérdés
Kopás szempontjából kíváló állapotban van, egyedül a 9 év a problémás. Ennyi idő alatt vajon öregszik, romlik az abroncs szerkezete?

2015. ápr. 14. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy öregszik, ennyi idő alatt már jelentősen veszít a rugalmasságából. Valószínűleg tele van már repedésekkel. Persze a legtöbb nagyon kicsi, szemmel nem tűnik fel. Én ennyi idős gumit csak akkor tennék fel már a kocsira, ha muszáj lenne.
2015. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondhatom hogy igen. Az én nyári szettem a 11 szezonját kezdte meg nemrég. Ha nem szálszakadásos és nincsenek mély repedések a gumin akkor használható, főként akkor ha az autót óvatos vezető(k) vezeti(k). A szerkezete nem romlik, de egy kissé keményebb, merevebb lesz az anyag, ezzel némi tapadás elvész, de nem drámai a változás.
2015. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egyik sem érte meg a 7 évet, berepedeztek.
2015. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy max. 3-4 év alatt felkeményednek, csúszóssá válnak és egyre nehezebb kiegyensúlyoztatni a szövetszakadások miatti deformációk miatt. Sajnos az ennyi idős gumi kukaérett.

Fájó szívvel kell nekem is most megválnom a 4 éves Michelin téli gurigáktól, pedig még kopásjelzőig minimum 7 mm van.

2015. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos éppen azok nem foglalkoznak az említett kérdéssel akik a leginkább érdekeltek. Akik csak minden sátoros ünnepen veszik elő az autót (Húsvét, Mindenszentek) és akiknek az a felkészítés a "hosszú" (értsd 50km-es) családi utazásra, hogy előző nap lemossák az autót. Ezeket a járműveket ismerjük úgy, hogy garázsban tartott, megkímélt, első gazdás. Sokszor maga a tulaj mutatja büszkén, hogy már a harmadik vizsgán megy át, és még az eredeti gumival.

Érthető, hogy ezzel a gondolkodásmóddal, soha nem a gumi gyártási idejét vagy a hajszálrepedéseit fogja megnézni, hanem megelégszik a futófelület mélységével.(vagy még az sem)

Aztán ha egyszer eldobja az autót, akkor jön az, hogy: pedig milyen jó kis kocsi volt, a benzinen kívül, semmit sem kellett rákölteni. :(

2015. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Számít pl az évszak. A téli sokkal többet romlik az idő folyamán.

Számít hogy 9 évig hogy volt tárolva.

Számìt hogy milyen stílusban és hol használod.

A nagyapám nagyon keveset kocsikázik, de azt is nagyon lassan, megfontoltan teszi. Neki értelmetlen lenne újat venni.

Én kicserélném, ha keveset is, de minden télen megyek hegyes környéken, ott kell a havon a jó tapadás. Nyáron csapatva van az autóval a kanyarokban, és esőben sem mindegy hogy mit tud, úgyhogy azt is cserélném.

2015. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én sem rohanok vele sehova, talán azt mondom nagyapádnál egy fokkal vezetek sportosan.
2015. ápr. 26. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!