Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem éri el az üzemi...

Miért nem éri el az üzemi hőmérsékletet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy Ford Mondeo mk3 2.0tdci (85kw) 2002-es évjárat. Alapjáraton a hőmérő megsem mozdul akár 10 perc után sem. Menet közben megy csak fel a hőmérő középig(ez az optimális gondolom). Tegnap volt viszont volt 2x is, hogy a kocsi víze felforrt. Egyszer városban normál tempónál. Ekkor vártam vele 30 percet és lecsavartam a hűtőfolyadék tartályának kupakját. Nyilván sziszeget meg rotyogott de víz az nem fogyott belőle semmit de töltöttem bele kb. fél litert. Probléma hárult egészen autópályáig. Ott folyamatos 130-140-es tempónál azt vettem észre, hogy forr a víz(pirosban volt) és a kocsi gyenge. Ekkor félreálltam majd egész gyorsan (10mp) alatt visszaállt 3/4-re a hőfok. 2 perc járatás után leállítottam és vártam vele megint 30 percet. Nem töltöttem bele most. Ezután elkezdtem óvatosan gyorsítani de egyből vissza ment pirosba. Újabb 30 perc és most semmi baja nincsen. (Nem forr). Termosztát vagy mi okozhatja ezt?

2019. okt. 17. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet termosztát, vízpumpa és levegős is lehet.

De még el lehet tömődva hűtőis.

Akár ezekből több probléma is lehet egyszerre.

2019. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy valoban forrt a víz??mert ez azert így elég érdekes hibajelenség,higy nem melegszik a viz aztán meg egyszer csak a semmiből felforr,pár masodperccel utána meg ismét túl van hűtve a motor,mert csak 3\4-en van a mutato......
2019. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt mutatta. Kocsi gyenge volt szóval szerintem forrt.
2019. okt. 17. 10:25
 4/4 Majatom ***** válasza:
Én termosztátra gyanakodnék első körben. Valószínűleg megszorul, hol nyitott (akkor nem melegszik), hol zárt (akkor forr fel) állásban.
2019. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!