Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balesetnél büntető pontot?

Balesetnél büntető pontot?

Figyelt kérdés

24N vagyok,5 éve van jogsim,5 éve vezetek,most 1 éves az autóm


Tegnap volt egy kis balesetem

Ha nem volt személyi sérülés csak az autó koccant akkor mennyi büntető pontot kapok ha kapok ?


Tegnap főúton haladtam egyenesen

A velem szembe jövő oldalon a balra kanyarodó sávban egy autós balra indexelve befordult elém pedig ebben a helyzetben nekem van elsőbbségem

Az ütközést hogy elkerüljem hogy ne jöjjön nekem kicsit jobbra kitértem így már nem volt időm lefékezni az előttem a gyalogátkelő helynél megálló autós mögött és neki mentem (35-40 km mentem )


Szerencsés senki nem sérült meg kértem hogy ne hívjunk rendőrt, töltsünk ki betétlapot


Rendőr lett a vége, felvette az adatokat elmondtuk mi történt eljárás indul 3 hét múlva jelenhetek meg kihallgatásra


Kárszakértot is kell majd hívjak


Nagyjából mire számítsak



2019. okt. 17. 18:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem aki velem szembe jött balra kanyarodo öreg holgy úgy ahogy van ott hagyott minket elhajtott
2019. okt. 17. 18:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Szemtanú volt, aki látta az öreglányt? Vagy nincs kamera a környéken?
2019. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tanúk nincsenek

Kamera nincs

Ugye mivel kitértek az öreglany elől ő simán elhajtott

2019. okt. 17. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben jön jól egy néhány ezer forintért már kapható fedélzeti kamera.

Nem tudjuk a másik fél miért ragaszkodott a rendőr kihívásához, neki semmivel nem lesz jobb.

Azt sem tudjuk, mi került a jegyzőkönyvbe illetve mi a szakértő véleménye - ezek nélkül valójában fölösleges jósolgatni, hogy mire számíthatsz.

2019. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Majd megtudod hogy mit kapsz felesleges itt jósolgatni.

DE, ez volt a legrosszabb amit csinálhattál, marha szar a reflexed.

Erről az a sok orosz videó jut eszembe ami fenn van.

Ott is egy kis korigállással eltudnák kerülni a balesetet, de a legtöbb össze vissza rángatja a kormányt , csutkára rátapos a fékre és sima úton felborul, meg akkor bajt csinál hogy eszméletlen.

Egyébként ha jól értem te is a gyalogátkelőhöz érkeztél ahol meg kellett volna állnod.

Tehát már eleve lassitanod kellett, csak egy kicsit jobban kellett volna fékezned és lehet ezzel se koccansz. Már amelyik elébed kanyarodott.

2019. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem szabad kormányozni semerre csak satufék. Az eleje összegyűrődik de felveszi az ütközést, légzsák + öv megfog, túléled. Ha viszont félrekormányzol, oldalasan csapódsz neki valaminek, megpördülsz, stb, sokkal nagyobb terhelés, nem beszélve arról hogy vétleneket is megsebesíthetsz.
2019. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jegyzőkönyvet nem vett fel a rendőr

Kérdezte hogy történt elmondta a férfi elmondtam én

Annyit tanácsolt hogy itt ő úgy látja hogy nincs teljesenen olyan aki 100%ba felelős lenne ezért mondtam majd azt a rendőrségen hogy részben hibáztam


Rendőr

Elkérte az adatokat

Felrajzolta egy lapra hogy nézz ki ez az egész

Egy kerékkel gondolom a távolságot mérését számolta aztán viszlát


Elmondta hogy hívjunk kár szakértőt

3 hét múlva rendőrség

Lezárt ügy után a rendőrségi papírokkal be a biztosítóhoz



Ki mondta hogy össze vissza rángattam a kormányt annyit írtam hogy kicsit de tényleg egy hangyafingnyit

Simán az én sávon belül közlekedtem

2019. okt. 19. 03:36
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez a kormányzást úgy kell elképzelni hogy két újjal 3 cm arrébb tekertem hogy a kurca öreglany ne jöjjön nekem
2019. okt. 19. 03:38
 9/10 Feketeruhasember ***** válasza:
Két újjal fogod a kormányt?
2019. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Feketeruhasember ***** válasza:
*ujj
2019. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!