Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsi motorjának...

Személygépkocsi motorjának szétszedése, felújítása előtt min tudnék gyakorolni?

Figyelt kérdés

Szeretek mindent magam csinálni az autón, mert akkor biztosan tudhatom, hogy milyen minőségben lett elvégezve a munka, milyen alkatrészeket használtam, minden szépen le van tisztítva, be van zsírozva, általában ha tudom fékek, folyadékok, szűrők cseréjét én végzem egyelőre még máson nem kellett dolgozni.

Most viszont a motort is felujítanám mert elkezdte fogyasztani az olajat. Viszont ahhoz nincs kedvem, hogy szétszedjem aztán bevontassam a szervízbe mert nem tudom összerakni, ahhoz meg pláne nincs kedvem hogy szétverjem a frissen összerakott motort mert valamit rosszul rakok össze.

Ez egy MK3-as Ford Mondeo 1.8 CHBA 125LE 4 hengeres benzin.

Milyen motoron tudnék előtte gyakorolni ami hasonlít az autó motorjához? Gondoltam itt arra, hogy veszek egy benzinmotoros kerékpárt vagy egy 4ütemű robogót vagy egy fűnyírót csak abból a célból, hogy szétszedjem a motorját, lássam hogyan épül fel, utána összerakom és meglátom működik e továbbra is.

Továbbá érdekelne, hogy egy ilyenhez mindenképpen muszáj kiemelni a motort (amit nagyon otthon nem tudnék megcsinálni)? Mert láttam, hogy régi Suzuki Swift-ekbe vagy Opel Astra-kba a motortérben szedik szét, cserélgetnek ki benne mindent és rakják is össze.

Továbbá még utolsó kérdésként érdekelne, hogy kézi nyomatékkulcson kívűl szükségem van e még bármilyen egyéb célszerszámra? Gondolok itt például a fékdugattyú visszanyomóra fékcserénél.



2019. okt. 20. 02:08
 1/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Szerezz egy service manualt, ott látod a celszerszamokat, és mindent amít tudni kell. Kikapod aztán szanaszét és hajrá 😀
2019. okt. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért ez kicsit bonyolultabb egy Simsonnál.

Sok drága szerszám, és több milliós gépek szükségesek.

Hengerfurat mérése, csapágyhézagok mérése, síkolások.

Mindenképp gépműhely lesz a vége, esetleg a szétszedés összerakás lehetne a feladat, de ne állj neki ha ez az első.

2019. okt. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért egy autó motorja lényegesen másabb mint egy motoré.
2019. okt. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sürgősen felejtsd el, ez nem egy olajcsere. Komolyan felszerelt szakműhely kell hozzá ha normális végeredményt akarsz.
2019. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én csak abból indultam ki, hogy egyszer láttam motoros futárokat a motor alkatrész bolt előtt szétkapni a motort és ott a bolt előtt cseréltek dugattyút meg mindent aztán összerakták és kész mindenféle célszerszám nélkül, ezek többnyire robogós futárok voltak de volt aki Simson-t, MZ-t vagy Babettát kapott így szét.
2019. okt. 20. 12:44
 6/6 veterán vas ***** válasza:
Nem kételkedek a szerelői készségedben, és a precizitásodban, de azt ugye tudod, hogy egy Mondeo motor-generálja "kicsit" bonyolultabb dolog, mint pl. a nagyi húsdarálóját szétszedni/kitisztítani/összerakni? ;)
2019. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!