Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Másodlagos jármű jelleg" mit...

"Másodlagos jármű jelleg" mit jelent?

Figyelt kérdés

jármű lekérdezésnél lett odaírva:

Másodlagos jármű jelleg: (00, 00, 00: -;-;-)

Km szerintem rendben van, 2007 es autó de csak 2011 től volt regisztrálva a km ami 70 ezer volt. Tehát 5 év alatt mehetett 70 ezret,vagy ment 200 ezret mert vagy taxis vagy cégauto volt de nem regizték müszakin,majd 2011 ben visszatekerték 70 ezerre? Szerintem ez így teljesen elképzelhető.



#km visszatekerés #Másodlagos jármű jelleg
2019. okt. 20. 02:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán ki tudják kerülni azt hogy műszakin 5-6 éven keresztül ne regisztrálják a rendszámát?
2019. okt. 20. 02:21
 2/10 A kérdező kommentje:

A km kérdésre meglett a válasz.

Az km óra állások digitálisan csak 2012 óta vannak regisztrálva. Viszont a Másodlagos jármű jelleg et még mindig nem tudom mit jelent.

2019. okt. 20. 02:29
 3/10 belapus ***** válasza:
Valószínűleg taxi volt.
2019. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
totalcar cikk egy részlet: A rendszerből kinyert történeti adatok közt szerepel a taxihasználatra utaló másodlagos járműjelleg-besorolás ("Taxi"), de ha valaki csupán az autó mostani hirdetési fotóiból és szövegéből tájékozódik, biztosan nem fogja tudni, hogy nem egy decens családi autót lát, hanem egy több mint félmillió budapesti kilométeren át hajtott taxit.
2019. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Hivatalos feljegyzések

Másodlagos jármű jelleg: (00, 00, 00: -;-;-)


Lekérdeztem a mi autónkat. Ennél is ott van a fenti pár sor, pedig ez biztos nem volt taxi. 2001-es kocsi és 2013-ból volt az első rögzített km állás. 2008 óta van nálunk.

2019. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ha kinullázva szerepel ahogy akkor most már sejtem és úgy kimásoltad és más nincs akkor az ég világon semmit nem jelent esetedbe.
2019. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha 2007-ben újonnan helyezték forgalomba, akkor az utána következő első időszakos műszaki vizsga 4 év múlva, azaz 2011-ben volt esedékes. Azaz nem is tudták volna máskor rögzíteni az óraállást, ha eközben nem cserélt gazdát, nem vonták ki a forgalomból vagy más rendkívüli esemény nem történt.

És igen, rendszeres óraállás rögzítés nem az őskor óra van, hanem csak 2012 januárja óta.

Az hogy mi van odaírva másodlagos jármű jellegnek nem jelent semmit. Az autómat tavaly rendeltem újonnan márkakereskedésből. Máig én vagyok az első és egyetlen tulajdonosa. Taxi soha sem volt, nem vagyok taxis, kizárólag magáncélra használtam. A SZÜF szerint mégis ez van odaírva:

"Hivatalos feljegyzések

VTSZ: 8703; Másodlagos jármű jelleg: (00, 00, 00: -;-;-) Adókategória: 3. A vizsgálat időpontjában a Km számláló állása: 4 (2018.02.08. 13:39)."


4 év alatt 70.000 km, azaz évi 17.500 km szerintem teljesen reális.

2019. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi teljes értékű válaszokat. Most már nyugodtan hozhatom el azt a járművet.
2019. okt. 20. 14:07
 9/10 KLENOVICS LÁSZLÓ válasza:

A másodlagos jármű jelleg tanulóvezető autót is jelenthet, nem csak taxit.

Ugye ott akkor a jobb oldalt is vannak pedálok. Azt nem tudom, de gondolom ha megszűnik tanuló autóként akkor leszerelik a pedálokat, de attól még szerepel ez az adat.

2021. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Másodlagos jármű jelleg: (00, 00, 00: -;-;-) Nekem is ez van rendszeresen a vizsgalapomra írva. Pedig sosem volt taxi,de még csak mókolt műszerű autó sem. A "vas"-am egy nagyon megkímélt Hayabusa. És én a vizsgabiztost is megkérdeztem erről. Csak mosolygott...Szóval nem lettünk okosabbak!
2023. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!