Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet amerikai rendszámos...

Lehet amerikai rendszámos autóval közlekedni Magyarországon hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Mikor még Magyarországon laktam akkor láttam valakit nyaranta egy öreg amerikai autóval, floridai rendszámmal. Florida államban nem kell elöl rendszám de láttam hogy kitette a szélvéd mögé is.

Gyakorlatilag szülők garázsában állt az autó és nyáron ment vele mikor hazalátogatott.

Mióta kint vagyok azota jobban át latom hogy mi lett a műszakival mert nyilván Magyarországon nem tudod megújitani az amerikai műszakit.

Fl államban nem kell műszaki tehát ez kipipálva, csak befizeti az adót meg a biztositást és kész.

Nálunk kell műszaki de 30 év feletti autókra már nem kell.

Tegyük fel hogy egyszer vinnék Magyarországra egy 30 évnél idősebb autót amire nem kell műszaki, van érvényes forgalmi és biztositás akkor azt vezethetném minden gond nélkül amerikai rendszámmal?


2019. okt. 20. 04:50
1 2
 1/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Nem
2019. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, honosítani kell, nem vezethetsz itthon tartósan külföldi rendszámos autót.
2019. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1988. évi I. törvény, továbbá: Kkt, 25/B 4.paragrafus

b) a járművet - hat hónapon belül összességében - 30 nap időtartamot meg nem haladóan használja Magyarország területén és a használathoz az üzemben tartó a jármű birtokba adása időpontjának, továbbá a használati jogosultság időtartamának megjelölését is tartalmazó okiratba foglalt nyilatkozatával hozzájárult


A lényeg,

2019. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:

"Nálunk kell műszaki de 30 év feletti autókra már nem kell."

Ez nettó baromsag,a 30evnel oregebb autot is kell műszakiztatni,kulfoldi rendszamos autot meg nem hasznalhatsz hosszu tavon otthon

2019. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez nettó baromsag,a 30evnel oregebb autot is kell műszakiztatni,kulfoldi rendszamos autot meg nem hasznalhatsz hosszu tavon otthon


Ugy ertem nalunk a mi allamunkban amerikaban.

Nem Magyarorszagra ertettem.

2019. okt. 20. 16:39
 6/11 A kérdező kommentje:

"1988. évi I. törvény, továbbá: Kkt, 25/B 4.paragrafus


b) a járművet - hat hónapon belül összességében - 30 nap időtartamot meg nem haladóan használja Magyarország területén és a használathoz az üzemben tartó a jármű birtokba adása időpontjának, továbbá a használati jogosultság időtartamának megjelölését is tartalmazó okiratba foglalt nyilatkozatával hozzájárult"



A lényeg,


Tehat ha a jarmu tartosan Magyarorszagon van de a tulajdonosa max 30 napot vezetheti 6 honap alatt.

Pl amerikabol hazalatogat fel evente, evente a tulajdonos egy nehany hetre akkor mehet az autojaval?

Ilyen okiratot hol lehet beszerezni?

2019. okt. 20. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismerek egy amerikai magyar csaladot, akik magukkal vittek a szeretett Fordjukat Arizona allambol, amikor vegleg Magyarorszagra koltoztek. A ferjet egyszer megallitottak, mert ugye elol Arizonaban nem kell rendszam es ez a rendornek rogton szemet szurt.

A ferfi baratsagos beszelgetesbe elegyedett a rendorokkel, akik felhivtak a figyelmet, hogy amennyiben amerikai jogositvannyal vezeti a kocsit es az amerikai utlevelevel tudja igazolni magat (tehat hogy a tokeletes magyarja ellenere o mint amerikai allampolgar ul abban a kocsiban) ugy nem kap semmifele buntetest, de amennyiben magyar jogsival akar vezetni amerikai rendszamos autot, ugy az elobbi altal kommentelt jogszabalyok vonatkoznak ra.

Ugy gondolom hogy a kerdezo ismerose is igy kocsikazik nyaranta a floridai verdaval.

2019. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Arizonaban kell muszaki az autora.

Kivancsi lennek ezt hogyan oldjak meg ha Magyarorszagon van az auto.

2019. okt. 23. 03:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tele van pénzel, akkor vissza megy amerikába műszakiztatni, ha ez nem opció neki akkor nyilván sehogy... Vagy lepapírozza magyarra az autót vagy elengedi
2020. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy Arizonában kell műszaki, de egy, az orra alá dugott sajtcetliről a magyar rendőr hogyan dönti el, hogy az egy érvényes arizonai műszaki vagy egy mcdonalds számla?

Ismertem egy csávót, aki volt olyan bátor, hogy nigériai rendszámos autót vett Magyarországon. Volt hozzá szép pecsétes nigériai papír is :) röhögtek is nagyokat a mozaik utcában.

2020. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!