Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai "salvage" minősítésűn...

Amerikai "salvage" minősítésűnek nyilvánított autót Magyarországon névre lehet iratni, ha valaki úgy dönt hogy behozatja?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy lehet de előtte még a szabályoknak megfelelő világítás kell hozzá hogy regisztrálni tudd itthon.


A salvage title azt jeleni hogy összetörték a kocsit majd megjavították.

2017. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A salvage title inkább a totálkár megfelelője. Államonként eltér, de jellemzően akkor salvage, ha eléri a káresemény előtti érték 75%-át a javítási költség.


[link]


"A car branded as salvage and a clean title car receive the same title when being exported"


Nem tudom mennyire hiteles, amit a kérdező kigyűjtött infó, de ez alapján ez nem akadály.

De ez lehet hivatalosabb:


[link]

2017. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olvastam egy cikket múltkor, ami a törött autók behozatásáról szólt, és arról hogy sokan törött kocsit hoznak be ilyen minősítéssel, amik csak szimplán törött lökhárítóval, vagy egyéb hasonló kaliberű sérüléssel jóval olcsóbbak voltak, még úgy is ha az ember belekalkulálta a helyreállítási és szállítási költségeket, VÁM-ot stb-t.

2017. márc. 5. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha salvage a title akkor jóval olcsóbb az autó.

De olyan is van hogy valaki megtöri a kocsiját és nem jelenti a biztosítónak inkább saját pénzből megjavíttatja.

Pl. Ha nekivered az ajtót valaminek kiszálláskor és a biztosító megcsinálja a fényezést akkor egy adatbázisba belekerül hogy balesetes volt de azt nem írják bele hogy mi történt. Ez a CARFAX.

Nos ha nincs clean carfax vmi piti dolog miatt akkor már jó alkupozícióban vagy, hiába mondja az eladó hogy hát csak a bevásárló kocsit nyomták neki, te csak a dátumot látod és hogy baleset érte.

2017. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Az ilyen autót, itthon forgalomba lehet hozni, vagy a kormányunk erre is kitalált valamit hogy ne lehessen?


(6 éve valahol azt olvastam hogy akkor már nem lehett, nem tudom mennyire igaz az info)

2017. máj. 21. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!