Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tartós, megbízható a...

Mennyire tartós, megbízható a BMW E38-as széria nagy benzinmotorjai?

Figyelt kérdés

Sosem volt német autóm,nem is szeretem őket igazán,de az E38 erős kivételt képez nálam.

Amik érdekelnek a típusból,az a 4 literes V8 illetve az 5 literes V12.

Mit érdemes tudni ezekről a motorokról nagyvonalakban?


Egy V6-os 323F mellé lenne egyszer egy ilyen hodály.


2019. okt. 21. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve egész pontosan az 5.4-es V12,ahogy nézem az gyakoribb.
2019. okt. 21. 08:54
 2/7 Mr.Q77 ***** válasza:

Ne vegyél ...


közel 20 éves V12-es luxus jármű hozzáértőknek való. Mivel nem vagy az ( ha kicsit is az lennél akkor eleve nem a gyakori kérdések oldalon kérdeznél ilyesmit hanem specifikus BMW fórumon)


Nem csak a motor lehet gond hanem az elektromos rendszer ami mögötte van. + elég ritka a nem szétgányolt végig jó/gondos gazdánál levő példány (és azoknak meg is kérik az árát).

+ ne feled a fenntartása költségeket se

2019. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr.Q77 ***** válasza:
ne feledd
2019. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit konkrétabban?


Tisztában vagyok vele hogy nem olcsó fenntartani egy 7-es BMW-t,viszont itt most a felmerülő durva szívásokra gondolok,amik nem a 200-300 ezres kisszervíz kategóriába esnek.

Nem szeretnék komplett motorgenerállal vagy váltócserével kezdeni,csak mert "ezek ilyenek ennyi idősen".

2019. okt. 21. 11:33
 5/7 Mr.Q77 ***** válasza:

Sok kérdés felmerül,


mennyit szánsz rá (ár- rendberakás)

mennyit fogod használni (város/vidék/naponta csak hétvégén) /mennyi fenntartási kts. eg tudsz abszolválni havonta. V12 es tud enni rendesen, Egy garnitúra feslőkategóriás gumigarnitúra kisebb vagyon rá, ugyanígy fékbetétek olaj stb. V12-eshez kevesen értenek és mernek hozzányúlni (ha van baja).


a nincsenek anyagi akadályok első körben keresnék egy hozzáértő szakembert akivel át tudod nézetni a kocsit mielőtt megveszed és később is rendelkezésedre tud állni. Egyébként tényleg egy szép klasszikus limuzin, ha tehetném én is bevállalnám. Megértem ha szerelem első látásra ...


Ha komolyan érdekel keress fel egy BMW fórumot ott komolyan tudnak tanácsot adni mind kocsi mind szakember terén


kedv csinálónak Totalcaron van azért jó pár értékelés ...

[link]

[link] orok_szerelem_meregdragan_de_megeri/

2019. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fogyasztás,gumik,kopó alkatrészek,olajok stb abszolút nem érdekel,ezekben nincs buktató.

Viszont egy kompresszió vesztett motor,vagy egy haldokló automata már inkább.

2019. okt. 21. 13:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyébként utánanéztem az említett gumiknak,Nokian-ból is kijön 120-130ból egy szett,ennyiért gumizom a Mazdámat is,ahogy a Zimmerman lyugatott fék sem drágább rá,ahogy a betétek sem.

Ha ennek is fel lehet újítani a hátsó futóművét 300 ezertől nem sokkal drágábban,akkor semmivel se fizetek többet mint a Mazdánál.


De még mindig nem ezek a dolgok érdekelnek,hanem a motor és a váltó megbízhatósága,tartóssága.

Egy KF V6 után azért keletkezik egy mérce,ami alá nem szívesen megy egy szívómotor kedvelő ember.

2019. okt. 22. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!