Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad lábbal fékezni a...

Szabad lábbal fékezni a motoron? Ugye akkor nem ég a féklámpa.

Figyelt kérdés
Célja a fékek élettartamának hosszabbítása.
2019. okt. 21. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Arra gondolsz mint Frédi és Béni ahogy megállt???

🤪🤭🤗

2019. okt. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szabad, sőt, életmentő is lehet bizonyos helyzetekben. Ne a fékek élettartamát próbáld hosszabbítani, hanem sajátodat. Ha sose használod a hátsó féket, akkor sem fogod, amikor balesettől kímélhetnéd meg magad.


Másrészt meg a hátsó fék is felvillantja a féklámpát, de ezt egyrészt igen könnyen ki tudod magad is próbálni, másrészt rutinvizsgán gondolom meg kellett mutatnod a vizsgabiztosnak, hogy hogyan ellenőrzöd a kötelező dolgokat. Abban ez is bennevan.


Ha nem volna szabad, szerinted lenne a motorokon hátsó fék egyáltalán? Ha nem volna szabad, szerinted költenének rá pénzt a gyártók, csinálnának kombinált fékrendszert, hogy a hülye akkor se haljon meg, ha nem tud önállóan hátsó féket használni? Na ugye :)


Úgyhogy tényleg ajánlom, hogy tanulj meg hátsó fékkel fékezni. Engem már szerintem mentett meg egy elszámított kanyar közepén.

2019. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Várj, utolsó vagyok (#2). Te a lábfékre, azaz a hátsó fékre gondoltál, vagy kajak le akarod tenni a cipőtalpad és így akarsz fékezni? Bocsi, csak mindkettő hasonlóan hülye kérdés, így moet utólag elbizonytalanodtam.
2019. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szabad, csak totál értelmetlen, mert:

- veszélyes

- minimális fékhatást érsz el

- 100 km-enként vehetsz új cipőt


Ha lábfékre gondoltál, akkor meg téves állításból indultál ki, mivel a lábfék (hátsó fék) benyomásakor is világít a féklámpa.

2019. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen a lábbal való fékezésre gondoltam! Nemtudom, hogyjött ide a hátsó fék de gondolom lábféknek hívják akkor... persze nem a vadiúj cipőmmel fékezek, hanem olyannal amit nem sajnálok. Egyébként simán elérek olyan fékhatást mint a dobfékekkel. Egyébként mind a 2 féket használom egyszerre, ilyen dual fékes, vagy mi. Így szinte soha nem használom a rendes fékeket. Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 21. 19:47
 6/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Csak smkp-n fékezhetetsz lábbal, azokon ugyanis nem kötelező a feklmapa, tehát senki sem kérheti számon hogy nem világít, Te meg lassulsz mégis
2019. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
smkp? az mi? 50cc robogón fékezgetek B-s jogsival.
2019. okt. 21. 19:48
 8/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Smkp- segédmotor kerékpár
2019. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismét 2. vagyok.


Nyugodtan, ha nem drágább a cipő cserélgetése, mint a fékbetét, akkor nem látom, miért ne fékezhetnél így. Továbbra is hülyeség szerintem, meg picit kevésbé érzed tőle a motort, de ha így akarsz lassítani, hát csináld így. :) Amúgy sem mész olyan gyorsan egy kis robogóval.

2019. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nemtudom, hogyjött ide a hátsó fék de gondolom lábféknek hívják akkor..."


Rendes váltós motoron a bal kezeddel a kuplungot húzod, jobb kezeddel az első féket, a hátsó féket a lábbal nyomod.


Továbbra is hülyeségnek tartom ezt a láblerakósdit, mert veszélyes. Beakad a lábad valami repedésbe vagy kőbe és szétveri a lábadat vagy rosszabb esetben el is esel.

2019. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!