Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ajánlott nekem 10w50-es...

Miért ajánlott nekem 10w50-es olajat az eladó, amikor 10w30 való a kocsimba?

Figyelt kérdés

10w30 vagy 5w30 a katalógus adat. Erre az eladó azt mondja, hogy tegyek bele 10w50-et, merthogy ők a sok lóerős és sok kilométert futott kocsikba azt szokták ajánlani...

Én ezen teljesen kiakadtam. Miért? Miért beszélnek hülyeséget? Van ennek alapja? Vagy én vagyok teljesen hülye? Segítség!



2019. okt. 21. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon gyakran találkozni ilyesmivel. Természetesen a gyári előíráshoz ragaszkodj!
2019. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Azon több a haszna
2019. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. A "W" utáni szám a melegoldali viszkozitás. Minél magasabb, annál sűrűbb az olaj. A lényeg - valószínűleg kopott a motor, a gyári előírás szerinti olajat már fogyasztaná, ezért ajánlott sűrűbbet, amivel ez kitolható (addig, amíg még jobban el nem kopik a motor).
2019. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ahogy a többiek írják, főleg a 3-as.
2019. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ne töltsd bele a 10W50 bes olajat.

megnő a fogyasztás, csökkena teljesítmény


a gyárilag előírt olajat kell akocsiba tölteni


ez hogy sűrűbb olajat töltenek a már bontóba való 1 liter/100km olaj fogyastású autókba is egy amolyan cigánykodós dolog.

A sok olajat eszika motor akkor generál vagy kuka, nem sűrűbb olaj kell:)


Vagyis a gyári olajat rakd bele

2019. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit a gépkönyv ír azt tedd bele. Ha eszi, akkor mehet a vastagabb olaj
2019. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem eszi az olajat egyáltalán. Mondtam is neki, akkor is ragaszkodott hozzá. Persze én meg ragaszkodtam az én verziómhoz. Csak valahol felháborító, hogy egy szaküzletben nem lehet bízni az eladó tanácsában...

2019. okt. 21. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

És ez csak egy üzlet. Sok kontár szervizben is ez van. Tisztelet a kivételnek! Beleborítják ami éppen van a polcon, "jól van az úgy". Az ügyfelet meg nem is érdekli mi van az autóban, örül, hogy ez is letudva egy évig. Aztán ha idő előtt megkotlik az autó, szidja az adott márkát.

A saját autómban jelenleg 320.000 km van. A gyárilag javasolt 0w30-as olajat kapja a mai napig, amiből egy grammot nem fogyaszt. Ha egy üzletben/szervizben valami 15w40-es pakurát akarnának beleborítani azzal a felkiáltással, hogy "sokat futott autóba ilyen való", úgy otthagynám őket, hogy csak na.

2019. okt. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!