Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy gépjármű jobbra kis...

Ha egy gépjármű jobbra kis ívben kezd el kanyarodni akkor az elindulás pillanatban a jobb hátulja “kijjebb lesz”?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Angliában elek és volt egy kis koccanasom tegnap. Jobbra szerettem volna kikanyarodni a főútra de egy hölgy elállta az utamat szabálytalanul aki az én utcamba szeretett volna bekanyarodni. Megpróbáltam kikerülni és ő is ment előrébb egy kicsit a kocsival. Én csak egyenesen mentem majd enyhén jobbra kanyarodtam. A hölgy aki velem szemben merőlegesen állt kis ívben jobbra kezdett kanyarodni. Aztán sikerült valahogy megkarcolni az ő jobb hátulját és az én furgonomat a jobb hátsó kereknel. Nem igazán értem hogy hogyan sikerült ez a én egyenesen indultam el majd kb 5centit forgattam a kormányon . Arra gondoltam hogy esetleg az ő gépjárműve jobbra kanyarodás közben nyomta nekem a “segget”. Vagy pedig elkezdett hátrafelé gurulni mivel valaki állt ő előtte. Bocsánat hogy zavaros de eléggé nehéz elmagyarázni meg magyarul is :)

2019. okt. 24. 10:27
 1/8 MrPifta ***** válasza:
Ha nagy gázzal indulsz, kifarolhat a hátulja.
2019. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem indultam nagy gázzal és hölgy sem
2019. okt. 24. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Őőőő... én úgy tudtam, hogy Angliában baloldali közlekedés van, és jobbra nagy ívben kanyarodnak, balra kis ívben...

A többi is zavaros, a kérdező utcájába szeretett volna bekanyarodni, de ugyanakkor előtte is állt. Vagy - vagy, a kettő egyszerre nem megy. Egy paint-es rajz is sokat segítene megérteni.

2019. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érthetetlen az zagyvaságod őszintén.

HA jobbra kanyarodsz a jobb hátulja levág a kanyarból.

2019. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy az számomra nehéz elmagyarázni. Piros volt egy várakozó autó , a hölgy a kek, a fekete pedig én aki jobbra szeretett volna kikanyarodni


[link]

2019. okt. 24. 11:17
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Ha te kanyarodsz jobbra, akkor a te autód hátsó kereke is levág egy kicsit a kanyar ívéből, így meg tudod húzni.

Ha ő teljesen jobbra tekeri a kormányt és minimálisan előre gurul, akkor autómérettől függően (hátsókerék mögötti hossz), a kocsi hátulja balra kaszál minimálisan.


Szóval te is ráhúzhattad, ő is megkarcolhatta a tiédet kanyarodás közben és akár hátra is gurulhatott, semmi biztosat nem lehez ebből megállapítani.

2019. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a két opció jutott eszembe mivel én minimálisan kanyarodtam jobbra épp azért hogy ne húzzam rá a gépjárművet
2019. okt. 24. 12:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegyél magad elé egy papírlapot. Húzz rá egy egyenes vonalat. Tegyél a vonal mellé egy doboz gyufát, vagy bármi téglalap alakú dolgot. Fordítsd el egy kissé. És ott van előtted a válasz.
2019. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!