Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért imádják annyira mostanáb...

Miért imádják annyira mostanában a 10-15 éves többnyire németorszagból behozott fordokat?

Figyelt kérdés
És abból is dízelest. Az ismerőseim közül többnek az anyagi helyzete magasabb kategóriájú autót is megengedne, ennek ellenére kb. 2003-as mondeokkal és focusokkal járnak, de itt a penel mellett is szépen cserélődik le a flotta fusionokra és focusokra . Gyakorlatilag r-el kezdődő rendszámot alig látok más márkán. Itt a középiskolában pedig úgy kb. 8 embernek van autója, abból 5 a ford, de a környékünkön is a fiatalok körében elsőszámú választás szokott lenni a tdci fiesta, vagy a kombi focus, a BMW és a VW, Audi szinte már szinte ismeretlen fogalom lett.

2019. okt. 25. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 10-15 évben nagyon sok olyan ember vehette meg álmai Audiját, BMW-jét, Mercedesét vagy VW-ét, akinél már ki tudja, mióta ott lógott a nappali falán a "menő ótós" poszter, de reménytelenül számolgatta a kis pénzecskéjét. Ám a német használtpiacról beözönlő olcsó, lefingott prémiumautók lehetővé tették nekik is, hogy végre valami drágának kinéző négykerekűbe üljenek. Arról meg nem szólt nekik senki, hogy a birodalmi Autobahnzerstörernél a fenntartási költségek más dimenzióba esnek, mint apa ezres Suzukijánál. Vagy csak nem akarták meghallani, mikor szóltak nekik.

Sikerült is alaposan lejáratni a német prémium szentháromság egykoron jó hírnevét a török és jugoszláv neppertől megvett, itthon visszatekert órájú, nagyjából összetákolt romokkal. Óccsó ukrán gázolajtól és háromellenállásos tuningboxtól elkormolódott turbók, Botond hajtóműolajjal feltöltött, összeégett belsejű automata váltók, óccsó nehézfémfelniktől szétvert szilentek és kerékcsapágyak, elöregedett, felvizesedett fékfolyadéktól összerohadt ABS nyomásszabályzók, kül- és beltéri karácsonyfaizzók kendácsolásakor elvágott, majd rosszul összetoldott, hibakódok sorát produkáló vezetékkötegek, "nagyzene" beépítése után lemezcsavarral, sziloplaszttal, dróttal rögzített kárpitok - botrányos darabokat lehet találni a prémiumautók között.

Ezért úgy néz ki, kezd kijózanodni a piac: már nem mindenkinek a menő ótó kell, rájöttek, hogy Németországban egyszerűbb, olcsóbb autókat is árulnak. Mifelénk is kezd terjedni, hogy akár Fordot, Opelt vagy más, nem német, de attól még jó autót is be lehet hozni onnan. Olyat, aminek a fenntartása kevésbé fáj a pénztárcának, ezért kisebb eséllyel állt neki kókányolni valamelyik menőnek látszani akaró olcsójános, kevesebb kellemetlen meglepetés érheti a gyanútlan vásárlót.

2019. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy veszem észre hogy imádták egy jó pár évvel ezelőtt. Nekem is több ismerősöm rászaladt akkor , de már majdnam mindegyik megszabadult tőle.

Egyszerűen nem tudták fenn tartani, olyan sok volt a fizetni való.

2019. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg az összes ismerősöm szinte ilyet vesz, pedig csak annyi lenne, hogy vagy továbbtanult volna vagy kitalál valami működő vállalkozáat és megveszik az új teslát, de nem, ők csórók.. környezetszennyező pribékek!
2019. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja mert otthon minden vállalkozó, meg tanult ember teslával jár :D ami akksi szempontjából még környezetkárosítóbb, mint a dízel :D
2019. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 remélem nincs telefonod, az is környezetszennyező az akksi miatt.
2019. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen csak nem mindegy, hogy x db 20 kilós akksit használok plusz egy telefont, vagy csak 1 telefont, ami nekem mar 5 éve megvan, mig más évente cseréli ;)
2019. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán megjött az emberek esze. S a le rúgott BMW árán tud értelmes kocsit is venni. Én is Toyotát vettem, abszolút nem ezen múlik, ki milyen ember, egy lány se ezt fogja nézni. Ez csak kretén körökben fontos. Persze egy megkímélt BMW-t én is elfogadnék, de nem azért, hogy fel vágjak vele. 21/F
2019. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dízel fordok szinte mindegyik megbízhatatlan, ezért is olcsó külföldöd. 2.0 hdi PSA féle dízel még nem rossz mondeokban, de a többivel rengeteg gond szokott lenni.
2020. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!