Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a velemény a simson s51-ből...

Predatorr17 kérdése:

Mi a velemény a simson s51-ből? Végsebesseg? Utazó? Tuningolhatósága? Iskolába járásra hasznalna mivel 350 ezrem lenne erre a kis szórakozasra Yama lha tzr, apriliars50 ilyenekbe is gondolkodtam Ezekolről is kérnek véleményt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 25. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy jó simson is 200 ezer, és annyira nem is jó már. Rengeteget kell szerelni, és nem túl megbízható. 300 ból meg simán kijön egy elég jó tzr 50. Sokkal élvezhetőbb motor, megbízhatóbb, sokkal jobb.
2019. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

350ért már 20-30évvel fitalabb, sokkal modernebb motort kapsz mint a simson.

A tzr és az rs teljesen jó választás, minarelli am6 blokk van bennük, rogyásig van hozzá alkatrész.

Ajánlom még: Yamaha DT, Derbi Senda, Rieju RR és RMX.


A tuningolt példányokat messziről kerüld el!

2019. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy megkérdeznémn,hogy melyik jobb.

A yamaha tzr vagy az aprili rs 50????

2019. okt. 25. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
A szinyó már retro. Csak a cumi van vele, ha nem vagy fanatikus. Bármelyik komoly márka nagykerekűje megbízhatóbb napi használatra. Az rs50 jó választás, de egy liberty is elpusztíthatatlan.
2019. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is nézd meg, már belefér a keretbe és csak új olasz motor. A simsont hanyagold, az szinte csk bütykölni való hobbinak.

[link]

2019. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 4 sebességes S51 végsebessége kb. 70 kmh széria állapotban, az 50-60-at kényelmesen viszi utazóban. Tuningolni nagyon jól lehet, van hozzá mindenféle tuning alkatrész bőven. Ami jó állapotú, azt viszonylag ritkán kell szerelni, de azért nem ajánlanám olyannak, aki nem tud (vagy akar) legalább egy karburátort kipucolni néha. Reálisan az értéke szerintem 100-120000ft, de most aranyáron adják őket valamiért. A többit nem ismerem, valószínűleg erősebb és megbízhatóbb motorok.
2019. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Csak a tzr 🛵
2019. okt. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krómgyűrű ***** válasza:

Nekem egy Simson S50-em van, de van tapasztalatom S51-el is, mivel barátomnak az van.

Nos, azt le kell szögezni, hogyha rendbe van rakva, gyújtás és karburátor pontosan be vannak állítva, akkor csak odafigyelés kérdése a megbízhatóság.


Én régen sokat szereltem az enyémet. Most, hogy jó minőségű alkatrészek vannak benne, szépen ketyeg.

Barátom S51-esén Ducati gyújtás és Dellorto karburátor van, de ugyanúgy 50ccm és 3 sebességes, mint az enyém. Ezekkel a módosításokkal megy a motorja 70-et, de cserébe kéri azt a 3 liter körüli fogyasztást.

Az enyém 63-at megy GPS szerint, megszakítós gyuszival éd BVF karbival, de a fogyasztás megáll 2,3 liternél. Utazósebessége 40-50 között van.


Nem rossz a Simson. De ha türelmetlen vagy szerelni, illetve néha levenni a gyújtásdeknit és ellenőrizni a gyújtást, akkor inkább hanyagold.

Ha ennyi pénzzel rendelkezel, akkor inkább vegyél egy TZR-t, de ennek jóval több a fogyasztása, mint egy Simsonnak.

Persze megveszed a motort, az még csak a piskóta a dologban. Köss rá biztosítást, tankold, kopó dolgokat cserélni kell, gumikat és egyéb hirtelen felbukkanó hibákat javítani/javíttatni kell. Ez már a rögösebb út.

Szerencsére én örököltem a motoromat, de viszonylag sokat rá költöttem, hogy megbízható legyen + a benzinpénzt még bele se számoltam.

Nem rábeszélni akarlak a Simson-ra.

2019. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat !!!
2019. okt. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!