Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forr a hűtőviz az autóban?

Miért forr a hűtőviz az autóban?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy az autóm egy suzuki sx4 forralta a vizet kicsereltettem a termosztatot egy hetig gond nelkul mukodott. Elindultam egy 900 kilometeres utra es kb feluton elojott ujra a problema megint forralja a vizet de egy masodperc alatt kepes felszokni a mutato a piros savba majd kb ennyi ido alatt vissza is all normalisra van mikor egyaltalan nem is csinalja. Eddig akarhanyszor forralta fel a vizet es felrealltam gond nelkul kitudtam nyitni a kiegyenlito tartalyt nem vagott orrba a goz. Beindiottam ugy is az autot,hogy kinyitottam a kiegyenlito tartaly fedelet illetve a beonto nyilas fedelet is nem jelentkeztek buborekok a kipufogobol nem jon feher fust nem hiszem hogy hengerfejes lenne. Futesem van rendesen a hutoventillator bekapcsol mukodik. Valakinek valami otlete hogy mi a problema ?

2019. okt. 26. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ott nem hiszem, hogy forralás lenne...


Akkor nagyon forró lenne a motor, és a gumicsövek illesztéseinél szépen szivárogna a víz a nagy nyomás miatt... illetve a gumicsöveket sem tudnád összenyomni mert beton kemények lennének.


Ez vagy jeladó hiba lesz vagy testkábel hiba valahol a motor és a váz között alul.

2019. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden normalis sehol nem szivarog a viz a csovek sem kemenyedtek fel szoval nem ertem jovoheten megyek haza vele szinten 900 kilometert. Elmerjek vele indulni vagy inkabb ne ? Ma mentem az autoval 200 kilometert a hiba egyetlen egyszer jelentkezett egy masodpercig majd ujra vissza allt. Mikor elkezd melegedni es szokik fel a mutato eleinte rakapcsoltam a futest maxon de megfigyeltem hogy tok mindegy bekapcsolom-e a futest vagy sem ugyan ugy vissza all tartosan meg sosem maradt fent a mutato.
2019. okt. 26. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd amit én. nem tettem vissza a termosztátot, és úgy jártam pár napig. Ekkor derült ki, hogy az új termosztát is rossz.
2019. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De ez tuti nem termosztát.... ember milyen víz az ami 1 másodperc alatt felmelegszik 120fokra majd 1 másodperc alatt lehűl 120fokról 90 fokra? :D


Nyugodtan indulj el vele, nem a hűtéssel van itt gond.

Vagy jeladó vagy testkábel, extrém esetben a mutató de az ritka hogy kifeküdjön.

2019. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még ezt hogy kiveszem a termosztatot temat megprobalom de szerintem sem ezzel van a gond. Nem akarom elhinni, hogy ilyen gyorsan felforr a viz aztan egyszer csak vissza lehul. Meg hat azt csak hallanam illetve latnam ha forr a viz de ennek aztan tenyleg semmi jele nincsen. Köszönöm mind a kettotoknek meg varok hatha valakinek volt ilyen baja.
2019. okt. 26. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Ki ne vedd a termosztátot! Baromság!

És ha nem tud miatta felmelegedni? Levezetsz 900km-ert hideg motorral, nem tenne neki éppen jót!

2019. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dehogy is csak a kiprobalas idejere akartam kivenni :D
2019. okt. 26. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja értem... kiveheted de felesleges meló, nem azzal lesz a gond.
2019. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amelyik motor felforr, az egy óra alatt nem tud lehülni.

Úgy hogy ott hőfok gomba vagy kontakt hiba lesz.

2019. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hőgomba?
2019. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!