Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet hogy nem melegszik...

Mitől lehet hogy nem melegszik fel a hűtővíz az autóban közel 60 km eres út megtétele után 2500-3000 fordulaton autókázva?

Figyelt kérdés

Mit kéne megnéznem/cseréltetnem h normálisan melegedjen a víz! Úgy vettem észre h a menetszél iszonyatosan lehűti sztem már egyáltalán nem normális értékre!

seat leon 1.6mpi


2017. nov. 28. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Helló! Ellenőrizd a termosztátot.
2017. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Termosztát csere lesz ebből. Nézd meg hogy a hűtőre menő felső és alsó vízcső mennyire meleg. Ha az alsó is langyos, vagy meleg akkor biztos hogy a termosztátod nem zár jól.
2017. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt egy kb 10 km-es út után meg tudom nézni?
2017. nov. 28. 20:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyire bonyolult azt kicserélni?
2017. nov. 28. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Autótól függ, hogy mennyire bonyolult cserélni, van, amiben nagyon egyszerű.

Érdemes megcsinálni, mert a hideg motor sokkal jobban kopik, többet fogyaszt. Gyakorlatilag 10.000 hideg motorral megtett kilométer 40-50.000 kilométernyi normál, üzem meleg (80-95 fokos motorblokk) motorral megtett kopásnak felel meg. Nem véletlenül van a termosztát a hűtőrendszerbe építve.

Egy ilyen 1.6-os szívóbenzines motor gyakran meg tud tenni gond nélkül 400-500 ezer kilométert, ha megfelelő tulajdonosa van és betartja a megfelelő olajcsere periódust (10 ezer kilométerenként).

2017. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából 80 fokra azért felmelegszik de van h lemegy 70 re aztán fel 80 fölé de nem áll be 90 fokra stabilan ez bosszant! Sokat nem mentem vele azota h eszre vettem mostanaba tünt fel mintha nem ugy melegedne mint regen!
2017. nov. 28. 22:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Viszont z utaster az normalisan melegszik !
2017. nov. 28. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, elképzelhető, hogy felmelegszik így is 70-80 fok környékére. Ilyen akkor van, amikor a termosztát nem ment teljesen tönkre (azaz jelen esetben nem zár vissza), hanem túl korán nyit. Általában elmondható, hogy a 80 fok még megfelelő, de a 70 már hidegnek számít (20 fok különbség elég jelentős). Erre a hőmérsékletre már azért is szükség van, hogy a motorolaj tisztulási, szállítási folyamatát elősegítsük és ne kokszosodjon olyan helyeken a motor, ahol amúgy nem szabadna.

Mint azt az előbb leírtam: érdemes mihamarabb cserélni, egyszerűbb, mint egy komplett motorfelújítás.

2017. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. nov. 29. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!