Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri elektromos autót...

Megéri elektromos autót venni? Valóban annyival környezetkímélőbb?

Figyelt kérdés
Új Autóvásárlás előtt állok, a Corsa F tetszett meg, ami hamarosan elérhető lesz. Lesz elektromosban is, de brutális ára lesz. A benzines viszont fele. Nem számoltam utána, de szerintem nem éri meg azt a felárat. S úgy gondolom egy mai benzines már közel sem akkora környezetszennyező, mint egy 15-20 éves kocsi. Ti mit gondoltok?
2019. okt. 27. 13:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
20%
Igy van, ez az elektromos autozas egy nagy hype. Aki megveszi inkabb csak azert veszi meg hogy felvagjon vele, hogy milyen penzes.
2019. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
21%
Rengeteg tanulmány készült már. Egy elektromos autó sokkal környezetszennyezőbb, mint egy belső égésű autó. Több energia kell a gyártásához, és majd az akkuk elhelyezése is gond lesz. És közben árammal kell tölteni amihez ki tudja milyen módon juthatunk hozzá... Van aki elhiszi van aki nem... Az biztos hogy a használat útvonalán nem bocsát ki káros anyagot
2019. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Egy nem nevetségesen rossz energiamixel rendelkező országban valamivel környezetkímélőbb (tehát Magyarországon környezetkímélőbb vagy vele).

Ma még az elektromos autózás eléggé early apodter státuszban van. Magyarul az elektromos autók már használhatók, de azért még vannak gondok, amik főleg a töltőhálózat hiányosságaiból adódnak.

Hacsak nincs nagyon sok pénzed arra, hogy kitűnj és nem tudnád hobbiként kezelni az elektromos autózást, akkor inkább én egy hibridet, vagy tölthető hibridet javasolnék. (Tölthető hibridet és elektromosat is csakis akkor, ha tudod otthon tölteni az autót!)

2019. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

"Rengeteg tanulmány készült már. Egy elektromos autó sokkal környezetszennyezőbb, mint egy belső égésű autó. Több energia kell a gyártásához, és majd az akkuk elhelyezése is gond lesz. És közben árammal kell tölteni amihez ki tudja milyen módon juthatunk hozzá... Van aki elhiszi van aki nem... Az biztos hogy a használat útvonalán nem bocsát ki káros anyagot"


Csak egy tanulmányt mutass, ami szerint környezetterhelőbb, mint egy hagyományos autó. Nem csoda az e-autó, de valamivel környezetkímélőbb még így is.

2019. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
29%

[link]


[link]


Többet nincs kedvem keresni

2019. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Az első cikk origo és nulla forráshivatkozás van, a második cikket pedig szerintem nem olvastad el. :)
2019. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
(Ráadásul mindkettő a pocsék német energiamixből indul ki, amire kis hazánk is köröket ver, de ez más kérdés.)
2019. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Ne mondjátok már nekem, hogy aki például egy kisvárosban él, mindig talál ingyenes töltőt, a városban használja az autóját meg a munkába járáshoz, mind emellett ingyen parkol, annak nem éri meg az elektromos autó, és csak azért van neki hogy fölvágjon vele. Irigység ez csak :D
2019. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Az elektromos autó olyan, mint az alkoholmentes sör vagy a dildó nekem. :D Környezetszennyező ja, én inkább csak Euro 4-től engedélyezném.
2019. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:
83%

#5

Beírtad a keresőbe hogy "elektromos autó környezetszennyezés", de ha már a saját igazadat szeretnéd alátámasztani, akkor legalább olvasd el a cikket.


"A jelenlegi németországi energiamix alapján egy kompakt kategóriás elektromos autó 127,5 ezer kilométer megtétele után lesz kevésbé környezetszennyező, mint egy benzines autó, 100 százalékos megújuló forrásból generált áram felhasználásával pedig 37,5 ezer kilométer után.


Egy dízelautó 219 ezer kilométer megtételéig kevésbé környezetszennyező, mint egy jelenlegi német energiamixen futó elektromos autó, és 40,5 ezer kilométerig, amennyiben az elektromos autó teljesen megújuló forrásból származó árammal fut.


Egy földgázüzemű autót soha nem fog tudni megelőzni környezetvédelmi szempontból egy elektromos autó, amennyiben a jelenlegi energiamixen fut, és abban az esetben is csak 48 ezer kilométer megtétele után, ha száz százalékban megújítható forrásból kapta az elektromos áramot."


Ott írja, hogy 127,5ezer km után lesz kevésbé szennyező az elektromos autó mint egy benzines és mindez Németországban, ami rosszabbul teljesít az energiamix szempontjából. A kérdező az elektromos és a benzines között vacilál.


[link]


2016-os adat, sajnos újabbat sehol nem találtam.

Németország: 440,8g CO2/kwh

Magyarország: 260,4g CO2/kwh


Ez alapján Magyarországon sokkal hamarabb válik kevésbé szennyezővé az elektromos autó.


Azt ne feledjük el: az elektromos autóknál mindig beleszámolják az akksik legyártását, áram előállítását is, de a belsőégésűeknél nem számolják az olaj kitermelését, óceánba való szétfolyását (mert megesik), olaj finomítása, felhasználókhoz juttatása, stb.


Összességében: az elektromos autó környezetkímélőbb, amikor az ember ilyenre költi a pénzét támogatja a gyárakat a további fejlesztésekre, az államok is folyamatosan próbálnak átállni a megújuló energiaforrásokra, tehát csak jobb és jobb lesz ezután.

2019. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!