Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nyomatékot hogy számolják...

A nyomatékot hogy számolják elektromos motornál? Többi lent

Figyelt kérdés
Annyira irreális nekem ez hogy mondjuk egy Makita ütve csavarozó 180 NM nyomatékot tud, egy 1300 köbcentis 200 lovas hayabusa pedig "csak" 160 Nm körül. Szóval értitek, egy rohadt kicsi elektro motor ennyivel nyomatékosabb egy belsőégésű motornál? Értem hogy mind két adat Nm-ben van megadva de akkor is. Remélem lesz aki segít megérteni :D

2019. okt. 13. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Mit akarsz megérteni? Ez az elektromos motor tulajdonsága. Az áram nem szarral gurít. Attól, mert egyszerű szerkezet még lehet erősebb, mint egy belső égésű motor, ami ugye egyértelműen nem egy egyszerű dolog. De hátránya is van, ne aggódj. Nem tökéletes dolog az elektromotor sem.
2019. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ütvecsavarozó nem folyamatosan tudja ezt a nyomatékot, hanem impulzusszerűen. Maga a villanymotorja közel sem tud ennyit.
2019. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, másodiknak köszönöm. Ment a zöld kéz. Pacsi
2019. okt. 13. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézel egy "sima" csavarozógépet, azok kb. ilyen 40 Nm-t tudnak (az olcsóbbak még 20-at sem).

Az ütvecsavarozó az úgy működik, hogy felpörget egy súlyt és x időközönként odacsapja. Így tudja a 180 Nm-t.


A másik dolog, hogy a hayabusa motorja 9-10 ezres fordulatszámon tudja a 200 LE-t, a csavarozógépek meg 1-2 ezret forognak max.

2019. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!