Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vennék, másnak, ő...

Autót vennék, másnak, ő használná az autót, de én lennék a tulajdonos. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tehát. Veszek egy autót, aminek én leszek a tulajdonosa, de nem én fogom nagyrészt használni, hanem rokonnak munkába járni. Kitöltök egy rendes adásvételit a saját nevemmel az előző tulajtól, eddig oké. E mellé pedig írok egy üzembentartói szerződést a rokonnal, az ő nevére kötöm a biztosítást, és akkor az adásvételivel, és az üzembentartói szerződéssel besétálok az okmányirodába.


Ilyenkor akkor egyszer fizetek vagyonszerzési illetéket, mert nekem lett egy új tulajdonom, aztán egyszer fizet az üzembentartó, mert üzembentartó lett?


2019. okt. 28. 19:33
 1/1 Armstrong01 ***** válasza:
Üzembentartónál nem kell vagyonszerzési, csak a forgalmi árat fizetni(6000ft). Javítsátok ki ha tévedek!
2019. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!