Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtál már vagy hallottál...

Használtál már vagy hallottál e tapasztalatot a Shell Helix Ultra motorolajról?

Figyelt kérdés
Prémium minőségű? Vennél ilyet?
2019. okt. 29. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Konkrétan ilyen van az autómban május óta. Ez a fajta: [link]
2019. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Olyat veszek amit a gyár előír a kocsiba.
2019. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mind a két autómba azt használok, egy Suzuki és egy Nissan, tökéletesen teljesít.
2019. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi volt az értelmetlen a válaszomban? Ha a gyártó x márka y olaját írja elő, akkor logikus azt veszem nem másikat csak mert " azt hallottam ", hogy jobb. Amit a gyártó előírt az a legtisztább.
2019. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A "gyártó" nem ír elő "x" márkát és "y" olajat .

Teljesítmény szinteket ír elő, annak is a minimum értékét.

Tehát annál jobb olajat is beletehetsz.

Legyen az bármely gyártó terméke.

2019. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha a gyártó x márka y olaját írja elő..."

Nekem még egy olyan autóm sem volt, aminél a gyártó konkrét márkát írt volna elő. (Persze ez önmagában nem jelent semmit, hiszen számtalan autómárka van.)

Inkább csak szabványokat ír elő, amit az olajnak teljesítenie kell. A Shell Helix Ultra is teljesít bizonyos szabványokat. Bizonyos autókba megfelelő, bizonyos autókba meg nem.

Nagyon dicséretes, hogy követed a gyártó utasításait. (Ez az információ rólad a kérdés szempontjából teljesen irreleváns. Szerintem ebből a kérdező nem kapott számára informális választ.) De szerintem ennek alapnak kéne lennie. Csak úgy találomra a vakvilágba ami épp a kezem ügyébe kerül nem locsolgatnék mindenféle olajat az autómba. Ami nem felel meg a gyártóművi követelményeknek, olyat meg pláne nem!

2019. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes én autómnál a kézikönyvben is márka szerint írják elő, és a motortérben is van egy kis matrica rajta az előírt olaj mellé a márka.
2019. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem, ha nem titok, milyen autó és milyen márkájú olajat ír elő a gyártó?
2019. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13-as 335d és kifejezetten a Castrol Edge 0W-30 at jelölik meg használandó olajként.
2019. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm.
2019. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!