Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy bukót, de nincs...

Kaptam egy bukót, de nincs benne E szám (vagy mi a neve). Ezzel ugye nem mototozohatok így?

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem nézi azt senki.
2019. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a hátuljára ráírva az ECE tanúsítvány, akkor egyrészt nem szabályos vele közlekedni, másrészt kb annyit ér, mintha egy dinnyének a héját csapnád a fejedre. Semmit. Én tuti nem bíznám a fejem épségét egy ilyen bukósisakra. 20 ezerért már lehet kapni olyat, ami legalább ECE szabványnak megfelel. Ha már ez is gondot okoz, inkább ne motorozz.
2019. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne motototozahatol.
2019. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs elirtam xd
2019. okt. 30. 13:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát őszintén most épp nincs 20 ezrem, elég pénz elment a B jogosítványra. Egy robbanómotoros kerékpárom van (polymobil) amivek eddig 5 évig jogsi bukó meg biztosítás nélkül lehetett járni, de már ezek kellenek rá, új szabály... Szóval nem akarok rá valami méregdrága bukósisakot, ebbe is úgy nézek ki mint valami hülye. Pláne hogy az öregek még mindig semmi nélkül járkálnak ezekkel. Ezért kérdeztem csak hogy mennyire veszik ezt komolyan a zsaruk.
2019. okt. 30. 13:24
 6/14 A kérdező kommentje:
De köszi mindenkinek. 18L
2019. okt. 30. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bukósisakot az ember nem a rendőr miatt hord, hanem mert még élni szeretne. Az pedig nem érv, hogy más mit csinál. Láttam én már késelést, ez nem jogosít fel engem hasonlóra, pedig néha lenne hozzá kedvem.

A bukóra visszatérve: nem szabályos. Ez egyetlen esetben fog téged érinteni, ha balesetet szenvedsz.

Ekkor vagy meghalsz a (vélhetően) szar minőségű sisakod miatt, ez esetben legfeljebb a családod fogja a fejfádra vésetni, hogy még élhetne ha nem ilyen fillérbazsó.

Vagy pedig túléled - ebben az esetben pedig mind a hatóság, mind a biztosító úgy fog rád tekinteni, mint aki nem tett eleget a jogszabályi előírásoknak, kvázi mint aki sisak nélkül motorozott. Ez súlyosbító körülmény mind a felelősség megállapításánál, mind a biztosítónál. És bizony jóval többe fog neked kerülni, mint egy olcsó bukó.

Egyébként az egy dolog, hogy te minek HISZED a járművedet, de adott esetben a hatóság nem a te hitedre, hanem a jogszabályi előírásokra fog hagyatkozni - ott pedig segédmotoros kerékpárnak minősül az ilyen játékszerek nagy része.

2019. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem hogy egy jobb minőségűbe nem halnék bele meg biztonságosabb is, de mondom eddig a nélkül se volt semmi baj most is csak azért kell hogy ne buntessen meg a rendőr. Egyébként egy kis faluban lakok ahol elég gyér a forgalom és én se száguldozni akarok vele. Természetesen egy simsonra pl vagy nagyobb motorra ha később kategóriát váltok biztos hogy rendes bukót vennék de erre szerintem felesleges,cska boltba járós motor lenne nagyobb bevásárláskor.
2019. okt. 30. 14:42
 9/14 A kérdező kommentje:
De ha a közelben lenne biztos hogy vennék egyet olyan max 10 ezer ér, csak az a baj hogy sehol se látok. Hiába ki írtam akárhova senkinek sincs eladó, én meg már nagyon motorozhatnék. (2 éve elvonási tüneteim vannak😂)
2019. okt. 30. 14:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem érted.

Teljesen mindegy, milyen sisak van rajtad, amíg nem történik baleset. Akkor viszont az életed múlhat rajta.

És baleset alatt ne azt képzeld el, hogy csapatsz 35-tel és eléd szalad egy mókus, te meg ijedtedben beborulsz az árokba, mert azt még sisak nélkül is túléled.

Amikor Pista bácsi a kocsmából tart hazafelé a Ladával, enyhén józanul, és nem jól méri fel a sebességeket, és eltalál hátulról hetvennel - na akkor nem lesz mindegy, mi van a tökfejeden.

A rendőrnek jó lesz a kínai sisakutánzat is.

Csak ha majd már a tolószékedben ülsz, fél oldalra lebénulva, akkor már hiába jut eszedbe jó sisakot venni.

2019. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!