Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A váltóm ment tönkre, vagy a...

A váltóm ment tönkre, vagy a kuplung?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk: magam szeretném megcsinálni, csak nem tudom hogy pénzben mire számítsak, ezért érdekel, mielőtt szétszedem


*Út közben félreálltam, majd kitolattam és ezután nem akrata venni az egyest, majd semmit sem.*


Szóval hazahúztuk, és itthon tűnt fel, hogy az autót sebességbe tudom tenni, de el tudom tolni (tehát mintha üresbe lenne mindíg)

Mi lehet a probléma?



2019. nov. 2. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Váltó.
2019. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább váltó kihajtás probléma.

Féltengely törött, difiből kicsúszott, stb.

2019. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:
100%

Nincs okom kételkedek abban, hogy meg tudod csinálni.

Ha szeretnéd, akkor nyugodtan fogj hozzá.


/az viszont elgondolkodtató, hogyan mersz egy ekkora munkába belekapni, ha még a kuplunghibát sem tudod a váltóhibától megkülönböztetni/

Mellesleg a "sebességbe van és el lehet tolni" állapot, lehet diffi hibánál is, féltengely törésnél is, stb.

2019. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem releváns egyáltalán, de inkább tisztázom, mert zavar.

Szóval: az autót egész mostanáig nem láttam, tulajdonképpen nem az enyém, de egyáltalán nem volt releváns hogy kié vagy mié, viszont látatlanba szerettem volna tippeket kapni.


Most beindíottam és teljesen egyértelművé vált:

A motor jár szépen, kiemel a kuplung, majd mikor ráengedem elkezd kattogni, valószínűleg a második váloszolónak volt igaza, még nem néztem alá rendesen és a difi, vagy a féltengelyekkel lesz baj.


Nem mondom hogy nagyon értek hozzá, de van valamennyi rálátásom, egyébként ezt is tanulom, de csak első éves vagyok még, így itthon "szerelgetek" és tanulok belőle :)


Természetesen megy a hasznos mindenkinek, köszönöm a segítséget :)

2019. nov. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!