Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor swap mennyibe kerül?

Motor swap mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy BMW 523i (2.5l-es) és abba szeretnék 30i swapot viszont teljesen hivatalosan. Ha a motor maga megvan a papírozás milyen árban van? Vagy hogy működik a dolog? Megjegyezném,hogy nem az érdekel,hogy megéri-e vagy sem!!

2019. nov. 2. 14:53
 1/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Mié swap? Ciki az hogy csere????
2019. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerintem teljesen mindegy,hogy milyen szavakat használok, aki ért a témához érti a szó jelentését is
2019. nov. 2. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy időben én is nézegettem, és igazából annyi hogy pont ne érje meg.


Sajnos a neten egyértelmű információ és menet leírás nincs meg. Olyan emberek átfogó leírása van akik csinálták. Azomban aprónak tűnő de fontos részletek mindig kimaradnak.

Azt írom le ahogy én értelmeztem.

Alapvetően terveztetni kell egy erre szakosodott mérnökkel, a terveket hatóságilag engedélyeztetni, majd számlaképes szakemberrel szereltetni, felmerülő problémákból adódó módosítás esetén elölről kezdeni a folyamatot. Majd ha megvan akkor elvinni KPM vizsgára. Amire ugye az autó többi alkatrészét is fel kell készíteni. Ha átmegy akkor okés. Ha nem akkor ismét a hibát javítani.

Utána mehetsz okmányirodába új forgalmit csináltatni.


A szakemberek költségét meg ugye ők szabják meg, de nem dolgoznak olcsón.

Én magamnak szintén BMW-re, olyan motorra ami jött az adott típusban, százezreket számoltam csak a papírmunkára. Nekem nem éri meg az a plusz pár ló. Meg tudom érteni aki inkább bekockáztatja hogy otthon szétlegózza és kihagyja a hatóságokat belőle.


Nem lenne rossz a rendszer átfogó újraalkotása, egyértelműsítése és díjak csökkentése. Talán kevesebb lenne a tákolt autó az úton.

2019. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!