Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy autó teljes összköl...

Mennyi egy autó teljes összköltsége havonta?

Figyelt kérdés

Ha megyek vele napi 50km-t, azaz havi 1500-at, és beleszámítva minden mellékes és járulékos költséget (tankolás, szerviz, mosás, autópályadíj, gumicsere stb.).


Jelenleg nincs autóm és MOL Limóval járok, ez olyan 50 ezer forintból jön ki kb, de nem tudok vele eljutni vidékre például.



2019. nov. 3. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
7 literes átlaggal havi 40ezer az üzemanyag 100ezres szervíz 50kötelező biztosítás 40súlyadó mellett Nekem havi 56361ft jött ki. Autópálya matrica nemtudom mennyibe kerül talán 50-60ezer ez megint kb +8ezer/hó illetve a parkolást sem,hogy hol és mennyit állnál.
2019. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nehéz megbecsülni.

Attól függ milyen autó, mennyi a fogyasztása, mennyit kell szervizelni, mennyi rá a biztosítás, elég a pesti matrica vagy országos kell, stb.

2019. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Autópálya matrica nemtudom mennyibe kerül talán 50-60ezer"

Személyautóra sosem volt ennyi. 43eFt az országos éves matrica már sok éve. De pl én mindig ugyan azon az útvonalon ingázom keresztül az országot, így elég 4db éves megyeit venni, ami megvan 20.000Ft-ból. Azaz havi bontásban 1667Ft, nem egy óriási összeg.

2019. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Onnan indul a dolog, hogy mennyid van autóra és milyen kell.

Addig minden válasz csak merő találgatás és olyan durva becslés, amire nem lehet alapozni.

2019. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De nem tudjuk milyen autót akarsz venni.

Azt se mennyit jársz vele, ebből mennyi az autópálya.

Azt se tudjuk mennyi lenne a biztosításod.

Mennyit költenél üzemanyagra.

Szóval semmit nem tudunk, de ha te ezeket kitudod számolni, akkor már meg tudod mennyi a havi költséged.

Plusz a javítást ember nem mondja meg előre.

2019. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

38 a benzin , évente gumicsere 3 évente új gumi (téli nyári miatt) 4000 havonta , biztosítás adok 7000 havonta , apróságok 2000.

Kerekítve 50 ezer és nem ment tönkre ja nem volt szerviz kötelező se. Legyen havi 6000 szervizre mert egy jó ujabb japán autód van. Akkor se elég de legyen inkabb a duplája

62-65e Ft akkor egy top autóra. Értékvesztés 500e Ft évente az kevés akkor 100-120e ftnal jarunk.


Na ez egy várható és reális költség a havi 120e Ft

2019. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eladtam az autómat és egy családi autó vásárlásán gondolkodom. Az egyéni szoc. problémám az az, hogy Németországban dolgozom, és csak hétvégenként vagyok otthon, ergo az autót csak heti 2 napon használnám, a többi napon meg csak az utcán állna és rohadna (vagy új autó esetében a garázsban, ami további költség).
2019. nov. 3. 10:53
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Most akkor napi 50km vagy Németországban dolgozol és csak hétvégente használod?
2019. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
csak hétvégente használnád az autót..... járjál limoval,jobban megéri esetedbe
2019. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, tehát azért kérdeztem így, mert 3 hónapja próbálgatom a Limót, és vannak szituációk, amelyekben nagyon hasznos (kimenni a reptérre 4K, bemenni a belvárosba 1K és nincs parkolójegy se semmi); de azért össze lehet vele autózni egy 50-70 ezres számlát seperc alatt. Ezt próbálom ahhoz viszonyítani, mintha lenne egy saját autóm, és azzal furikáznám a családot.


Az is hozzátartozik, hogy kicsit elegem van a szervizekből az utóbbi pár év tapasztalata miatt, meg abból, hogy az ember autóját összeb.sszák amíg simán csak parkolok (valaki meghúzta valami éles tárggyal az autóm oldalát amíg nem voltam otthon), szóval most bizonytalankodom, mit kellene tennem. Sok macera a saját autó, főleg, ha csak heti 2 napot vagyok otthon.

2019. nov. 3. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!