Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebben miért haragudtak...

Régebben miért haragudtak annyira a "Suzukisokra"? Miért volt annyira jellemző, hogy ők nem vezetnek jól, vagy feltartják a forgalmat?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert az átlag ember számára elérhető árú autókat gyárt.

És mivel tömegautók így elkezdtek kopkodni rá. (mint minden tomegcuccra)

Nekem is Suzukim van és az is lesz míg fele annyi a fenntartása mint bármely más autónak.

2019. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Az évek és a tapasztalat miatt. Az ismerőseim még mindig haragszanak, főleg a régebbi Swiftesekre, így nem beszélnék múltidőben. Persze vannak kivételek.
2019. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, meg ezt is láttam hogy egyes Suzuki tulajok nyugdíjasok vagy olyan emberek akik alig használnak autót, ezáltal nem elég rutinosak és bizony a túlzott totojázással tartják fel a forgalmat mert nincs elég rutinjuk például,egy kereszteződésnél hogy kikanyarodjanak, vagy indokolatlanul lassabban mennek mert nem mernek gyorsabban menni a megengedett maximális sebességig hanem pl 60 as táblánál döcögnek maximum 40-el ami elég idegesítő tud lenni és feltartja a forgalmat piszkosul. Persze vannak kivételek akik normálisan vezetnek és csak azért van Suzukijuk mert olcsó a fenntartása, alkatrész minden egyéb, de egy hulladék, motorilag jók ez tény, de nem biztonságosak, nem is kényelmesek, nekem legalább is baromi kényelmetlen, mert nem férek el benne normálisan.
2019. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha valamiből sokat adnak el, akkor arányaiban is többet vesz részt a forgalomban. Ha tehát minden harmadik autó Swift, amivel összefutsz, akkor óhatatlanul találkozol olyannal is, aki balphaszkodik. Mivel az ember a negatív dolgokra jobban emlékszik, ezért több Swiftes = sok balphasz.

Ugyanez a BMW-nél: behozták a rakás húszéves kocsit, amit már a suttyó réteg is megengedhetett magának és így többen is balphaszkodtak velük az utakon. Így lett a BMW = suttyó előítélet. A valós BMW-élményt még mindig csak a gazdagok engedhetik meg maguknak, akik új korában veszik és nem azért, hogy hülyegyerekként csapassanak vele.

2019. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Engem suliba gúnyoltak mindig mert régi Swiftem volt meg még van is, azért mert ügye fiatalon a BMW a menő és ha nem busszal jársz vagy nincs BMW-d akkor egy lúzer vagy, tanár azért feleltetett sokszor mert "17 évesen én nem adtam volna autót neked a szüleid helyébe ". Egyszerűen le van nézve a márka. Mondjuk én úgy is állok hozzá, út szélén közlekedek 90-el (főúton) , hogy meg tudjanak előzni, ha rámjönnek leállok, nem akarom én azokat fenntartani akik továbbtanultak és szép drága autójuk van.
2019. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Amolyan tipikus magyar dolog, a legtöbben egyszerűen élvezik ha bármibe beleköthetnek, mindegy mi az. Kb mint a viccben mikor a róka és a medve beszélget, hogy megverik a nyuszikát, ha van rajta sapka azért ha nincs rajta akkor azért.
2019. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert a magyar ember már pedig ilyen.
2019. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy réteget jelent. Régen, a szociban még "kalapos skodás"-nak, meg trabantosnak nevezék ezt a réteget. Kalapos skodás: rutintalan, általában állandó, rövid útvonalon közlekedő autós, aki az utazás rövidsége miatt még a kalapot sem vette le a fejéről. Idegen vizekre evezve bizonytalan,lassú reakció idővel, lassú tempóval közlekedik.


A trabantos: A rendszerváltás hajnalán megjelentek a nyugati autók, elérhetővé váltak a zsigulik a kevésbé tehetsek számára is. Sokan cserélték le a családi trabit, viszont a praktikuma és alacsony ára miatt már azok is megengedhették magukank, akik igazából ingázásra, vagy hétvégi rokonlátogatásra használták az autót. Sok rutintalan kezdő sofőr ilyen olcsó trabanton szerzett rutint, viszont a forgalom tempója megváltozott, a 2000-es években már jóformán letoltákaz utról a 70-80-as utazóval közlekedő papírjaguárokat.

Ez a réteg az akkor legolcsóbb új autóra cserélte a szoci kocsit, ez pedig az egyes swift volt. 1996-ig, a Lada import megszűntéig minimálisan volt olcsóbb az új 5 ajtós swiftnél egy új kocka lada kombi. A két technológia között viszont évtizedes különbségek voltak a Suzuki javára. Viszont a fent említett réteg vezetési stílusa mit sem változott: swiftes öregember áruház parkolóból képes kitolatni úgy, hogy én balról jövök, ő pedig KIZÁRÓLAG jobbra fordítja a fejét. Videón láttam, ahogy a suzukis bácsi balra kifordul a szemből jövő motorosok elé, azok meg úgy repültek át a kocsi fölött, mint a babzsák.

2019. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mint valamennyien emlékszünk rá, az Antall kormány idején eleinte 33%-os kamatot fizetett a bank a betétre. Akkor adtam el egy telkemet, és a kapott pénzt bankba tettem. A következő évben a kamatból vettem egy jól felszerelt szwiftet...(akkoriban a kamatból sok mindenre futotta)


az meg végképp nem igaz, hogy az ős szuzukisok bénák, mert öregek, stb..rendszeresen hoznak hozzánk fiatalok cirkáló méretű BMW-ket..látom hogy állnak be, nem is csodálkozom semmin..az egyik széthajtja, a másik elé oszlop ugrott, stb..idős embereket főleg a hétvégi piacok környékén szoktam látni főleg drága, nagyméretű autókkal..némelyik nagyon ügyes, de jónéhány azt sem tudja hol van..


szóval nem szabad egyik generáció feje felett sem pálcát törni..van ilyen is, olyan is...


múlt héten a piacon láttam egy hetven éves nőt,

hatalmas villany SUV-val...gyönyörűen vezetett..

2019. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy tapasztalat: Semmi sem bosszantóbb egy nemsuzukis számára, mint egy suzukis, aki előtte megy, és mindent jól csinál (nem tötyörög, tudja hol a gáz, használja a tükröt, indexet). Ilyenkor valami belső késztetést éreznek arra, hogy megmutassák, ők még jobban csinálják, és egy Suzuki csakis mögöttük mehet az úton, előttük akkor sem, ha beledöglenek ( <--- ez utóbbi projekt megvalósításában akadnak egész igéretes kísérletek, mármint a beledöglésre)
2019. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!