Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímánál honnan tudom, hogy a...

Klímánál honnan tudom, hogy a nyomáskapcsoló rossz vagy a kevés a gáz és emiatt elégtelen a nyomás?

Figyelt kérdés

A kompresszor időnként kikapcsol vagy nem kapcsol be de egyébként működik és amikor működik akkor rendesen jéghideg levegőt fúj ahogy eddig tette.

Mit érdemes előbb csinálni? Cserélni a nyomáskapcsolókat a magas és alacsony nyomású oldalon vagy klímát tölteni?

Mert ha nincs elegendő gáz a rendszerben akkor időként az egyik oldalon lecsökken a nyomás és emiatt kikapcsol a kompresszor viszont ha a nyomáskapcsoló a rossz akkor ugyanez a helyzet.



2019. nov. 6. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobb lesz he megnézeted egy szakival és nem totózol.
2019. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elvittem szervízbe ahol nem találtak hibát mivel a klíma nekik működött amikor kipróbálták és ezzel ők le is tudták az egészet.
2019. nov. 6. 22:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hűvös van és amiatt áll le a kompresszor, mert elérte a hőfokot? Bekapcsol amikor meleg van, ki amikor hideg, szabályozni nem tud. Ha kevés lenne a gáz, hamar jegesre fagyna néhol a rendszer. A megjelenő víz és egy kevés dér nem gond a klíma csöveinek szabad részein, de ha vastagon deres, esetleg jeges, akkor kevés a gáz, mivel így azelőtt kezd elpárologni, mielőtt még beérne az elpárologtatóba. Inkább elektromos hibát keresnék, mint kevés hűtőközegre gyanakodjak, főleg, mert ha működik, jéghideg a levegő.
2019. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor elvinni olyan szervizbe ahol nem kóklerek dolgoznak.

Klímát nyomáspróbázni kell, javítás előtt gázt leengedni, géppel tudod csak lemérni mennyi van benne, géppel tudod csak feltölteni a rendszert stb..


Nem éri meg házibarkácsba csinálni. Keresni kell normális szakembert.

2019. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen autó, milyen klímával???


Az egyébként teljesen normális hogy kapcsolgat. Mielőtt az elpárologtató lefagyna, a termosztát/fagykapcsoló kikapcsolja a kompresszort. (Pontosabban a mágneskuplungját oldja)

Mivel most viszonylag hűvös van, az elpárologtató is hamarabb lehűl, a kompresszort is gyakrabban hallod kapcsolgatni.


Persze ettől függetlenül lehet kevés a gáz benne. Vidd el egy klímáshoz. Beórázza és 2 perc alatt megmondja.

2019. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez egy 2002-es Ford Mondeo MK3 automata klímával. Nem az elektromos rendszer kapcsolgatja a klímát tehát az automata mert azt tudom, hogy az magától állítja a klímát, kapcsolgatja attól függően milyen hőmérsékletet állítasz be, de ha beállítom, hogy folyamatosan hűtsőn akkor az folyamatosan fújja be a hideg levegőt 5 fokban és 40 fokban is, tehát tudom hogyan működik ha jól működik.


A klíma elektromos rendszere mármint maga a szabályzó rendszer az jó és magát a klímát kapcsolja is, tehát maga a klíma az bekapcsol és bekapcsolva is marad illetve automatán is működik rendesen, itt a klímakompresszor nem kapcsol be vagy kapcsol ki időnként ez a probléma.

Szóval vagy a nyomáskapcsoló rossz vagy pedig a rendszerben a nyomás rossz mert kevés benne a gáz, de kb 15ezer kilométert tett meg az autó a klímatöltés óta és nem hiszem, hogy ez alatt elfogyna belőle a gáz még ha rendszeresen is volt használva.


Azt tudom, hogyan tudnám működtetni folyamatosan a kompresszort, egyszerűen lekötöm a csatlakozót a nyomáskapcsolóról és belerakok egy vezetéket vagy gemkapcsot viszont akkor az a baj, hogy folyamatosan össze lesz kapcsolva a kompresszor kuplungja ami megint csak nem jó, mert a nyomáskapcsoló nem véletlenül van kitalálva oda és ha az egyik oldalon túl nagy lesz a nyomás akkor az nagyobb gondot okozhat.


Többnyire akkor kapcsol ki ha változik a motor fordulatszáma, tehát ha állok az autóval és éppen működik majd elindulok vele és már nem, vagy ha felpörgetem a fordulatszámot, terhelem a motort akkor visszakapcsol, esetleg pont fordítva menet közben nem működik és ha megállok akkor kapcsol be, de akár autópályán folyamatos 3-4ezres fordulatszám mellett is ki-be kapcsolgat.

2019. nov. 6. 23:50
 7/11 A kérdező kommentje:

És egyébként csak automata állásban normális ha kapcsolgat a klíma. Ha én beállítom, hogy folyamatosan hűtsőn akkor folyamatosan hűteni kell neki, hűtöttem már le az autót nyáron 14-16 fokra de volt olyan is, hogy reggel a hideg belső levegőt sikerült szinten tartani mikor elméletileg a klíma csak 19 fokig tudja tartani a hőmérsékletet is az alá nem tud hűteni, de folyamatos hűtés mellett tud.

Illetve halottam azt is, hogy egy bizonyos hőfok alatt nem működik egyáltalán de ez sem igaz mert éjjel 4 fokban is száraz hideg levegőt fúj ha kell, szóval nem kell télen mélygarázsba állni csak azért, hogy bekapcsolhassa az ember időnként a klímát ugye azért, hogy télen is megkapja a kompresszor a kenést.

2019. nov. 6. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:

-A rendszeres használattól nem fogy a klímagáz. Fogyni akkor szokott, ha nem használják. Ha jó helyen töltetted, akkor töltöttek bele szivárgásjelző folyadékot is. UV lámpával így megtalálható ha szivárog valahol. Egy próbát megér, sötétben végig világítani uv lámpával a csatlakozásokat.

-Egy jó klíma 4-5 °C levegőt szokott fújni, de még a 7°C is jónak számít.

-Nem csak automata, de manuális állasban is kapcsolgatni fog, ha elkezd lefagyni az elpár.

-A nyomáskapcsoló rövidrezárását jól gondolod. A te esetedben viszont nincs értelme, ahogy le is írtad. A nyomaskapcsolók egyébként nagyrészt egy állásban ragadnak. Ezt az egyszer jó, egyszer nem játékot nem szokták csinálni. Persze lehetnek kivételek.


Az a baj hogy találgathatunk, de nem fogod megúszni hogy egy klímás megnézze.

Ha mondani kéne valamit, akkor szerintem a klímagáz kevés benne ezek alapján.

2019. nov. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van esetleg olyan aki kifejezetten klímával foglalkozik? Tehát nem autószerelőhöz vinném a kocsit hanem olyanhoz aki tényleg ért csak a klímához. Mert lényegében az autóban a klíma nem működik sokkal különbözőbb módon mint itthon a hűtő mondjuk.
2019. nov. 7. 00:31
 10/11 gabesz147 válasza:

Reál Klíma, Csepel, több ismerősöm dicséri.

De ott a Google, kereshetsz sok más, csak klímást.

2019. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!