Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első generációs Skoda Fabia...

Első generációs Skoda Fabia kombi milyen motorral ajánlott?

Figyelt kérdés
Melyik motor az ami legmegbízhatóbb? Alapvetően mi a véleményetek erről a modelről?
2019. nov. 7. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
1.9 TDI
2019. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

1.9 sdi.. egyszerű mint a szög/uveggolyo/Vasgolyó/1*1/amőba...

Vagy 1,4 16v ha sietni kell sokszor


Én 1,4 mpi vel venném amúgy

2019. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az SDI rendben, de ritka. Az 1.4 MPI 68 LE-vel ma már gyenge, de egy elnyűhetetlen szépség, ami 162-t megy, 14,5 msp. a gyorsulása, 7-9L. közt fogyaszt, a középtartományban adja le a legnagyobb nyomatékát (120Nm). Hosszú úton az ülése kényelmetlen. A Classic nagyon kevés plusz ad felszereltség tekintetében.
2019. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor az 1.4 mpi 68le, vagy az 1.4 16v 101le ajánlottabb? :)
2019. nov. 10. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 1.4 MPI van (a 8 szelepes). Nem akarlak lebeszélni róla, de ez ugyanaz a motor, amit a hatvanas évek közepén az 1000MB-kbe fejlesztettek. Fel van fúrva 1.4-esre, más a hidrotőke rendszer, meg megkapott minden elektronikát. De ugyanaz a nyomatékszegkény motor maradt, mint a farosok, Favorit és Feliciák idején.

Az 1.2-es HTP, háromhengeres egy ismerősömnek van. Ő nem dicséri.

A többiről nem tudok semmit.

2019. nov. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és olvasva az előttem szólókat. Azt én is észrevettem, hogy hosszú utazás alatt (kb. 10 órás), az ülés nagyon kényelmetlen. Valahogy a gázpedál miatt megfájdul a jobb térdem. És a közép konzolt is sikerült úgy megalkotniuk, hogy a jobb térdem mindig a hegyes részénél mozog. Bár ez utóbbi inkább zavaró.


Valahol a hátsó ajtó környékén mindig beázik. Szétszedtem már kétszer, de nem találtam meg a hiba okát.

Az első elektromos ablakemelő vezérlő gombjait nem lehet javitani, olyan TV távirányitós, grafitos érintkezősök.

Az első generációsakról hallottam sok elektromos problémát, amit az újrakábelezéssel oldottak meg. Nekünk eddig ilyen nem volt.

Bár nem ez volt a kérdés, de hátha segit.


Egyébként ettől függetlenül nagyon szeretem ezt a tipust.

2019. nov. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A hátsó ajtó beázásra:


Ha leszeded az ajtókárpitot, látod ahol az ablakemelő lemeze és az ajtó érintkezik.. körbe ki kell nyomni valami szilikonos tömítővel és megszűnik a beázás. Álatlában a gyári tömítés elfárad ennyi idő után, és beengedi a vizet. Én is túlestem már rajta, sajnos típushiba.

2019. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!