Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! 2006 környéki Mazda 6...

Üdv! 2006 környéki Mazda 6 benzines kombiknak mikor van az ajánlott nagyszervizük?

Figyelt kérdés

(Tudomásom szerint nincs ezekben kettőstömegű, és láncos a motoruk. ) Használtan vennék ilyen típusú kocsit, és nem akarok a vásárlás után egyből ezzel kezdeni, az alap folyadékcseréken kívül.


Köszönöm előre a segítőkész válaszokat!



2016. márc. 21. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez msot emgint olyan dolog, hogy a km csak egy dolog, nem mindegy hogy tették bele azt az X kilométert. Alap szabály igazából hogy vásárlás után rögtön a szervíz és vezérlés stb csere. Akkor tuti nem lesz gond, persze nem olcsó, de ez van. Kettőstömegű meg annyira horror árban szokott lenni, hogy azt tényleg csak akkor kell cserélni ha muszáj, de akkor sokba fog kerülni.
2016. márc. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen hogy nagyszervíz.

15E km-enként olajcsere. Itt a szerelő ránéz a futómű/fékre is általában.

2 évente műszaki vizsga, arra midenképp rendbe kell tenni.

Vezérműszíj/lánc csere/ellenőrzés periódus betartása

Plusz a jelentkező problémák javítása.

A tiednél jó lenne megtudni mikor volt vagy volt-e cserélve vezérműlánc, számla róla. De erre kicsi az esély.

2016. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyszerűbbet javaslok..

... a vásárolni kívánt jármű pontos adatainak ismeretében keress rá a gúgliban, és töltsd le az üzemeltetési és karbantartási kézikönyvet(amúgy az első tulaj mindig kap ilyent) ebben a könyvben benne van, mit ír elő a gyár, milyen anyagokat kell használni, és mikor.


Mert az is előfordulhat, hogy a lánc az élettartamos, így nem kell az első nap azzal foglalkozni.

Egyébként a vásárlás után egyből azzal kell kezdeni, hogy minden üzemelést befolyásoló cuccot alaposan át kell vizsgálni.

Pl. a motorolaj minősége, a hűtővíz fagyállósága, az ablakmosó fagyállósága, minősége, a fékbetétek elöl-hátul,a kibocsájtott gázok mértéke...ez például nem egy nagy összeg, de pontos képet ad a motor állapotáról, valamint kiolvasható a kompjúter is.


erre bizony áldozni kell, ugyanúgy mint az eredetvizsgálatra...arra sem az eladó vigye, hanem te, mert kisebb a jégrelépés valószínűsége..


készíts egy cseklistát, mint a repülőgépszerelők...azon kipipálod sorban mit is néztél át, mi még a teendő..


nem bonyolult, csak át kell gondolni...egy kávé, és egy A/4-es lap..

2016. márc. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem 2011es mazdám van, dízel. jelenleg 330.000 km van benne, most figyelj: szűrők és olajcsere 15 ezrenként, váltóolaj csere 100.000 km-enként. ezen felül minden gyári! most figyelj: gyári a fékbetét és a féktárcsa is! ez az autó ha normálisan használod elképesztően tud működni. 129 lóerős motorral van szerelve az enyém, átlagfogyi 5.5 liter. nyomtaéka 340, ez a két adat tökéletes nekem. a valaha volt legjobb autóm a mazda, én bátran ajánlom. azt kalkuláld bele, hogy ha bele kell nyúlni, benzinessel no para, dízel neccesebb nekem, ha valami elromlik akkor tejelni kell. részecskeszúrő 400 ezer, turbó 400 ezer, kettőstömegő 350 ezer, nem tudom a 2006osban mik vannak, ezek a drága tételek. amúgy a mazdákban a vezérműlánc örök.
2016. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!



1. válaszolónak:


Eddig úgy tudtam, a BENZINES mazdákban nincs kettőstömegű. Te úgy tudod van?


2. válaszolónak: lusta ember lévén inkább gúglizva találtam egy megfelelő check listet, szerintem ebben minden benne van: [link]


Mazda 6 kezelési útmutatót kerestem gúgliban, de fizetős helyeket dobott fel. Tudtok ajánlani forrást?


Utolsó válaszolónak: jók a dízelek, ha újonnan veszi az ember :) Nekem szűkösebb a keret, és az éves futás is.

2016. márc. 22. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes ezen a honlapon nézelődni nagyon hasznos, a szervizeléshez útmutató a linken.


[link]


Benzinesben nincs kettőstömegű. Nekem egy 2009es 6os van kombi, benzines (86e km), amióta nálam van (fél év), 2800at költöttem rá, ablaktörlő- lapát csere. Benzines mazdában elég jó, ha figyelsz a karbantartásra, nem nagyom lesz vele gondod, a dízelek már nem olyan jó konstrukció, kicsit zsebbenyúlósabb.

2016. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!