Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem reagál a gázpedál?...

Miért nem reagál a gázpedál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Adott egy golf IV.


Alkalmanként miközben nyomom a gázt, "berezzen" és mintha nem érezné, hogy nyomom a gázt. A fordulat hirtelen elkezd leesni, ha pedig párszor felengedem majd benyomom a gázpedált akkor ugymond helyrejön és megy tovább rendben minden.


Egy másik alkalommal viszont érezte a gázt, tövig benyomtam a pedált, de csak ordított a motor mint állat, a fordulat az egekben a sebesség meg vajnyi kevés, a legutóbbi alkalommal például ötösben 4000-4500 fordulat körül volt, és nem ment gyorsabban mint 40km/h, ebben az esetben megállítottam és ujraindítottam, akkor ujra rendben ment minden,


Emelkedők esetében is volt már példa mindkét esetre.


Van ötlete valakinek, hogy mivel lehet a baj? Kopott a motor? Rossz a pedál? Nem eszi az olajat és kék füstöt sem láttam még..


A motor egyébként egy 1,6-os benzin motor.


Előre is köszönöm a segítséget.



2019. nov. 10. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyomod a gázt és bőg a motor de az autó nem megy, akkor csúszik a kuplung. Ilyenkor felesleges nyomni neki mert teljesen leég a kuplung tárcsa.

De ha nem reagál a motor a gázpedál nyomásra , az lehet

elektromos baj is.

2019. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg két külön hiba okozza.


Ha sebességben felpörög a motor, de nem gyorsul az autó, akkor tuti, hogy csúszik a kuplung. A kuplungcsere esedékes.

Ilyenkor egyébként érdemes kisebb fokozatba kell kapcsolni, kevesebb gázt adni, úgy talán nem csúszik meg. Ilyenkor a legrosszabb, amit tehetsz, hogy nagy fokozatban bőgeted. Szerencséd, hogy nem égetted le teljesen és haza tudtál menni.


A másik hiba arra hasonlít, amikor az elektronikus gázpedál kontakthibás, nem érzékel. Most hirtelen nem tudom, hogy a golf 4 elektronikus gázpedállal van-e szerelve, de gyanítom, hogy igen.

2019. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 akkor valószìnü az lesz a probléma..

Hamar levettem a lábam ahogy eszrevettem ,hogy valami nem oké.. szóval a tárcsa remelem még nem sérült, köszönöm a segítséged, ment a zöld kéz


#2 köszönöm a választ, valószìnű felkeresek egy szervízt.. ment a zöld a kéz

2019. nov. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!