Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jégkaparóval ez lehetséges?

Jégkaparóval ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Reggel lekapartam a jeget az autóról. Most úgy néz ki, mint ami szanaszét van karcolva. Nagy karcokkal.

Egy kemény gumis kaparó képes erre? Totál el vagyok keseredve, jogy ez mégis hogy?

Hogyan tudom eltüntetni? Csak csere a megoldás?


2019. nov. 12. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Jégoldót nem használsz?

Jégkaparóval a már fellazult jeget told le, ne csákánynak használd a keményen ráfagyott jég leverésére.

A jégbe belefagyhatott szennyeződés, pl kvarc, ami képes karcolni a szélvédőt

2019. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna sajnos. Idei első jég. Cserén kívül van más megoldás a javításra?
2019. nov. 12. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De csak a szélvédőt kell kapargatni, a fényezést sosem.

AZ ráér ott bármikor leolvadni.

2019. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magától a jégkaparótól nem, a műanyag keménysége 2, nagyon max 3, az üveg meg legalább 6. Ha valóban megkarcolódott, akkor esetleg kosz lehet az oka. Ha a kaparó alá nagyobb porszem, homokszem vagy ilyesmi kerül, amit beledörzsölsz az üvegbe, akkor az hagyhat "nagy" karcokat. Normál esetben pici kosz csak nagyon vékony hajszálkarcokat fog hagyni, ami nem is látszódik, max verőfényes napsütésben, megfelelő szögben vizsgálva.
2019. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De most mit karcoltál össze? karosszéria vagy szélvédő?
2019. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha poros, koszos az üveg, akkor maga a kosz ahogy dörzsölöd a jégkaparóval, megkarcolhatja.

Nekem szerencsére van garázsom, így soha nem kellett kaparásznom, jégoldóznom. Ennek ellenére az előző 14 éves autómon, a hátsó szélvédő az ablaktörlő által lefedett területen nagyon karcos volt. Látszott, hogy a törlő mozgásának megfelelő ívben van összekarcolva. Hátul csak ritkán törlök. Ezért a por jól rá tud szállni, az autó is felveri oda a trutyit. Aztán mikor hátramenetet kapcsolok és aktív az ablaktörlő az esőérzékelő miatt, hátul is automatikusan töröl. És máris megy a karcolódás.

Szerintem ez az effektus lehetett nálad is.

2019. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, az üveget sajnos az első szélvédőn.
2019. nov. 12. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Autó üveges lehet meg tudja oldani.
2019. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!