Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jégoldó spray házilag, szerint...

Jégoldó spray házilag, szerintetek nem káros a fényezésre és karosszériára?

Figyelt kérdés

Téli ablakmosó+ 1/4 arányban tömény fagyállót ajánlottak hogy kis fújós üvegbe, mert kb ötöde a jégoldós spriccelőnek.

A téli ablakmosó oké, de a fagyálló?


2019. nov. 12. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A fagyállóval össze kened a szélvédőt mert zsíros valamennyire.
2019. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
Ha a fényezésre nem is káros,a környezetre viszont rohadtul az a fagyálló!Nem is tudom normalis embernek hogy jut eszebe ez a baromsag hogy csak ugy fújkálja ki a szabadba " jégoldó" gyanánt!Ha mar ennyire lusta vagy lekaparni a jeget akkor vegyel rendes bolti jégoldot,vagy a legprimitivebb modszernel maradva öntsd le az ablaklt csapvizzel,de ami még ettől is primitívebb és mindog működik egy kartonlappal ha letakarod a szelvedőt..........
2019. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fagyálló? grat :D


Az "ragadós" mert kenést kell biztosítania a hűtőrendszerben.

Olyan mocskos lesz tőle a kocsid mint állat!


Viszont a sima téli szélvédőmosó spriccelőbe nem rossz.

De ez csak fellazítja a jeget és könnyebb utána jégkaparóval lekaparni a szélvédőről...

Én is ezt csináltam amikor még nem volt garázs.


Karosszériáról sosem szedtem le jeget, úgy is leolvadt menet közben.

Csak lámpák és szélvédő és üvegek.

2019. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fagyálló jó dolog: alacsonyabb a fagyáspontja, mint a víznek, védi a hűtőrendszer alkatrészeit a korróziótól és ha olyan összetételű, még a vizet is tudja lágyítani (láttam már olyan fagyálló koncentrátumot, amit csapvízzel is lehetett hígítani).

Viszont van vele egy nagy probléma: kellemetlen, zsíros tapintású felület marad utána, ha bármit összekensz vele. A fényezés bírja, csak csúnya lesz utána, ha hozzáérsz, összekeni a kezedet és a ruhádat, ha pedig üvegfelületre jut, nem fogod érteni, miért csak szivárványszínű csíkokat látsz a külvilágból.

Ettől függetlenül sokan próbálkoznak a fagyállót okosba' használva kiváltani a jégoldót, téli szélvédőmosót és egyebeket. Egyesek már évtizedek óta keresik a tökéletes elegyet, de nem tudok olyanról, akinek sikerült volna.

2019. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!