Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény, arról hogy az...

Mi a vélemény, arról hogy az új Főpolgármester a klímavészhelyzettel összhangban kitiltaná a diesel üzemű gépkocsikat a fővárosból?

Figyelt kérdés
A tervek szerint az első lépcsőben a belvárosban lenne bevezetve a légszennyezés csökkentése érdekében.
2019. nov. 12. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csináljon amit csak akar. Vidéken élek.
2019. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ott akkor még jó a levegő,és nincs sok allergiás.
2019. nov. 12. 15:23
 3/16 D. Brasco ***** válasza:
100%
Hagyjátok már ezt a kitiltást....hogy ezt a kerdest miert kell hetente többször elővenni......nem lesz ott soha semmi ilyesmi.....legalabb is nem belátható idön belül......elég sok mindent terveznek az emberek aztan jó ha a tizedéből lesz valami.....abból is olyan ami maximum nyomokban emlékeztet az eredeti elképzelésre.....
2019. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Klímavészhelyzet sem volt még soha,plusz választási ígéret is volt a zöldebb Budapest.Ezenfelül biciklizgető Főpolgármesterről sem nagyon tudtunk beszámolni Pesten.
2019. nov. 12. 15:40
 5/16 anonim ***** válasza:

Senki nem akarja kitiltani a dízel üzemű autókat, legfőképp nem az egész fővárosból. Origot olvasol te is, gondolom :)


"Jelenleg nincs napirenden más kérdés, de hosszabb távon, évtizedes távon azt gondolom, hogy minden nagyvárosnak, Budapestnek is fel kell arra készülnie, hogy szépen fokozatosan kiváltjuk a rossz minőségű dízelautókat, sőt, lépéseket kell tennünk annak érdekében, hogy kevesebb autó legyen a városban, és egyre több legyen az elektromos autó”


Azaz azt tűzte ki célul, hogy csökkentse az össz károsanyag kibocsátást, szép fokozatosan. Szerintem jó ötlet. Itt nem azt kell nézni szerintem, hogy picit kényelmetlenebb lesz a belvárosi közlekedés, hanem az előnyöket, ami kevesebb szmog, tisztább levegő. Ezt úgy mondom, hogy belvárosban dolgozom és egy 2005ös nagyköbcentis motorral közlekedem, ami tuti ki lesz tiltva, ha ezt bevezetik majd pár év múlva. Engem nem zavarna, váltanék bicajra meg tömegközlekedésre, vagy vennék egy újabb motort, esetleg elektromosat. Szerintem hosszú távon muszáj, nélkülözhetetlen, hogy ebbe az irányba menjen a nagyvárosi közlekedés.

2019. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én is autóval közlekedem,és engem sem zavarna,ha kitiltanának bizonyos motorfajtákat a főváros bizonyos területeiről.

Azaz mindenhez hozzá lehet és kell is szokni,mert ezt követeli meg a fejlődés.Sokan rögtön felszisszennek a hír hallatán,pedig vasárnap a rádióban foglalkoztak a kérdéssel.

Nekem úgy tűnik,hogy napirenden lehet a jövő évben a kérdés,és valamiféle bevezetés is lehetséges.

2019. nov. 12. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Maximálisan támogatnám,ugyanis már annyi kormoló ősrégi külföldről behozott szemétdomb rója a hazai utakat,hogy muszáj valamit lépni.
2019. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

az öregecske dieseleket ki kéne tiltani.

Azok tolják a levegőbe a sok apró korom részecskét, amiktől köhécselünk, illetve megbetegszünk


Ugy hogy jó ötlet a diesel autók korlátozása.

2019. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Évjáratkorlát mindenképpen lehetséges,de lehet akár a teljes tiltás is,ahogy hallottam.Ez akár hamarabb is bekövetkezhet,mint gondolnánk.Budapest szeretne ebben az Unióban az élen járni.
2019. nov. 12. 16:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Euro6-os dízelem van. Emellett a belvárosba jó ha évente egyszer megyek be autóval. Szóval nem igazán hat meg a dolog. Sőt, inkább örülök, hogy ha kevesebb autó lesz az utakon, még talán majd haladni is lehet.
2019. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!