Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg tudnátok válaszolni egy...

TheRealMilu kérdése:

Meg tudnátok válaszolni egy kérdést fizikából?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, hogy Egy 100km/h sebességgel közlekedő autó kereke külső pontjának mennyi az átlagsebessége? Tudnátok rá választ adni, mivel holnapra kellene

2019. nov. 12. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a horizontális mozgást vizsgáljuk annyi mint az autóé, hisz mindig ugyanott tartanak:)
2019. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végiggondolva te is ki fogod találni rá a választ :) Elég egyértelmű. Gondolj arra, hogy ez a pont a kerék külső részénél van, és fordulásonként csatlakozik ("hozzáér") egy földön lévő képzeletbeli fix ponthoz. A kocsi 100-zal megy. A földön lévő fix pontnak mennyi a kocsihoz viszonyított sebessége? Ugyanennyi lesz a kerék külső ívén levő pont sebessége is. Rég voltam fizikán, de szerintem nem tévedek. Ha mégis, biztos kijavít majd valaki :)
2019. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2019. nov. 12. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont a pont hosszabb utat tesz meg 100 km alatthisz egy hullámot ír le a mozgása az autóé meg egyenes tehát a pont gyorsabb.
2019. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a szögsebességre gondoltam :) Amit te mondasz, az úthoz viszonyítva, ott valóban lényeges, hogy átlagsebesség, mert ingadozni fog. Viszont az átlag ugyanott van.
2019. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem teljesen a kérdést. De megpróbálom érteni. Azt szeretnéd megtudni hogy a kerék legnagyobb átmérője mennyivel forog 100-nál? Ez attól függ mekkora a kereked.

Egy képlet V=D*PÍ*N. Ami azt jelenti hogy pl 500 mm a kereked átmérője ezt megszorzod pí vel. Megszorzod a fordulattal. Elosztod 1000 el. És megkapod a vágósebességet. 157. Tehát ha 100 al mész és egy 500 mm es kereked van akkor az 157 el forog míg az autó 100 al halad.

2019. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a kerék átmérője. Hiszen egy kissebb kerék egy nagyobb kerékhez képest magasabb fordulatszámmal forog pl 100 km/h nál. Tehát sztem így nem lehet megmondani a választ
2019. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!