Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionos cégeknél hogy mennek...

Kamionos cégeknél hogy mennek ezek?

Figyelt kérdés

Tehát szabadságolás hogy szokott lenni? Napokkal hetekkel kell előre szólni? Valamint szabadnapra szoktak e fizetni? Maszek cégekről lenne szó inkább, ahol azért tudni lehet hogy nem minden történik legálisan, pl minimálbéres bejelentés stb stb. Tehát szabadságra szoktak a fizetni, meg mennyit a munkanaphoz képest kb?

Levonások hogy szoktak lenni. Büntetések stb.


Valamint egy jó szakmából váltanál e kamion sofőrködésre? Csak azért mert hónap végén 50 ezerrel többet vihetsz haza?


2019. nov. 12. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem 50 hanem még 200 ezerrel többért se szabad csinálni, csak azért.

De lehet csinálni ha szereted ezt foglalkozást.

A legtöbb helyen levonják ha tönkre teszel valamit.

Minimál bérre jelentenek be és a többit zsebbe adják.

Lehet menni szabira , de nagyon előtte szólni kell és megegyezni ,mert ez nem olyan mint más munka. Itt menni kell az autónak , nem állhat csak úgy az udvar hátuljába. Főleg meg ha van rajta lizing, azt kikell termelni mert akkor nagyon felgyűlik és lehetetlen utána már fizetni.

Egy nagyon más világ ez, külön élet forma a kamionozás.

Nem egyszer két-három hétre távol lenni a családtól.

Az 50 ezer amit emlitessz , az elmegy csak wc-re és fürdésre havonta.

EGy zuhanyzás 3-5 euró. Wc 50 cent.

SZámolhatod mennnyi kell akkor.

Úgyhogy ha itthon egy gyárban keresel 250000 ft-ot, akkor 500000 alatt ne menj el kamionozni, mert kevesebb marad hó végén a zsebben.

2019. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
Egy dobozban élni havi +50ért? Egyértelműen nem.
2019. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Akkor válts, ha legalább német, vagy angol nyelvet jól beszéled, írod, és érted. Ha nem beszélsz külföldiül, ne is álmodozz. a nyelvtudás mindenhol nagy segítség. Tudom, mert csináltam. Igaz, én bolgárt és törököt beszéltem, de így sokkal könnyebb volt az életem. és akkor több is marad az útipénzből.


Az igaz, hogy ma már ott van a gúgli beszédfordítója, ami marhajó, de azért csak magyar nyelvvel ne jelentkezz.

2019. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nyelv tudás az pont a legutolsó ami fontos. Mert úgyse tud senki megtanulni 10 nyelvet vagy még többet.

Hiába tud egy nyelvet, akkor mindíg abba az egy országba kellene járni.

Hiába tudsz németül, azt is csak ott tudod haszálni, mert se az olasz , se a spanyol, a portugál, se a francia nem érti, nem akarja érteni.

De ugyan ez igaz mindegyik nyelvre .

Egyébként meg a legtöbb helyen nem kell tudni csak a rakodási számot, meg beviszed esetleg a CMR-t ha kérnek és mondják hogy due, vagy zwei rampa és kész.

Plusz a legtöbb targoncás , rakodók már vendég munkások, ukrán, orosz, kitgiz, bangladesi, meg a jó ég tudja hogy honnan vannak, és ezekkel egy szót nem lehet megérteni.

2019. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg 230 körül kapok, plusz bejárási támogatás. Valamint egyéb prémiumok hozzászoktak jönni, normálisan bejelentve, és kifizetik rendesen a szabadságot, ünnepnapot, és másnapra is kérhetek szabadnapot. 6 tól 14 óráig munkaidőben kell dolgozni, de nem nehéz.

Nem tudom, hogy megérné e váltani. Tudom, kell befektetésnek alapból kb 700 ezer forint, a jogsi és egy jó gps.

Nem tudok semmiféle külföldi nyelvet. Belföldön maradnék, napi hazajárósba.

2019. nov. 13. 06:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt az 50 ezret saccra írtam. Tehát belföldre kapnék egy 400-at talán. De úgy ismerem a kamionos cégeket, hogy nem szeretnek fizetésen felül adni bejárást, fizetett szabadnapokat, rendes bejelentést, prémiumokat stb stb. Hanem csak kapsz egy összeget és abból gazdálkodj, ha meg valamit elbasol akkor levonnak belőle. Szóval én szerintem 50-100 al tudna több maradni a zsebemben.
2019. nov. 13. 06:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Maszek cég? Ott nincsenek altalános szabályok, minden a főnöktől függ, jó eséllyel vele személyesen kell majd egyeztess mindenről. Maszek cég esetében ha késik az áru, akkor ott senki sem fog leváltani téged, hogy hazaérj hétvége előtt a szabadságodra.
2019. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne válts. Nem éri meg. Ha sofőrködni akarsz, akkor már inkább busz.
2019. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Belföldön: 400-500 ezer FT Nettó. Nézzél körül nagyon. Én is Belföldön dolgozok, de saját kamionnal. Bérvontatás végzek egy cégnek. A megadott pótkocsikat viszem jobbról balra. Itt már minimum a duplája.
2019. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!