Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ajtózár hibájának mi köze...

Az ajtózár hibájának mi köze lehet a hőmérséklethez?

Figyelt kérdés

Tavaly télen kétszer is elvittem a Doblo-t a szervizbe, mert a csomagtérajtót időnként nem zárta a központi zár. De náluk természetesen egyik alkalommal se jelentkezett a probléma, mindig szépen működött, nem tudták igazából keresni a hibát. Utána rájöttem, hogy hőmérsékletfüggő, csak hidegben van, és mindig jól felmelegedett az autó, mire odaértem vele.

Nyáron tökéletesen működött, most viszont már ilyen 8-10 fokokban se megy általában. (De néha azért igen, ezért nem viszem még, várom a hidegebbet.)

Mi köze lehet a hőmérséklethez a zárásnak?


2019. nov. 15. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet a párától vagy ledermed lehet sok minden
2019. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk Yarison volt hasonló hiba. 3 éves volt, hidegben ha központi zárral nyitottuk az autót, a csomagtérajtó nem oldott fel. Vissza kellett zárni az egész autót és újra nyitni, volt, hogy így is csak 3. alkalomra oldott ki. Szervízben garanciában cserélték a zárat. Sajnos nem tudom pontosan, hogy mi okozta a hibát.
2019. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Majd kiderül a szervizben...

2019. nov. 17. 07:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott.

Mechanikai probléma volt, a régi zsír rákeményedett, és hideg időben megfogta. Csak azért volt furcsa, mivel a nyitás mindig ment, csak a zárás nem, de ez meg a különböző erőigények miatt történt, zárásnál nagyobb volt a zár ellenállása.

2019. dec. 7. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!