Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már hogy szabálytalankodn...

Volt már hogy szabálytalankodnotok kellett vonuló mentő, vagy rendőr miatt? Mi történt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ha utat biztosítasz a megkülönböztető jelzéssel vonuló járművek számára, az előírt kötelesség és normális keretek között felmentést ad a szabályok alól. Tehát nem szabálysértés, ha a piros lámpánál állva a belsősávból a másik sor elé a gyalogosátkelőre sorolsz át, hogy tudjon haladni a mentő.. :)
2019. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Vonuló rendőr/mentő esetén egyedül a vasúti átjáró pirosán nem mehetsz át... minden más "szabálytalanság" megengedett.


zebrán megálltam, kereszteződésbe bementem a piros ellenére...

2019. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt, méghozzá sebességhatár túllépés. Mögöttem a sziránázó mentő, előttem sehol senki, szembe pedig folyamatosan jöttek, így megelőzni nem tudott. Ha megállok, neki is meg kell állnia, hogy kikerüljön. Így inkább a gázra léptem, 90-es területen 120-ig gyorsultam, ott kikapcsolták a szirénát és villantottak. Így haladtunk egész addig, míg nem volt szabad az út szemből. Akkor elvettem a gázt, és jeleztem jobbra. Szirénát visszanyomta, megelőzött, megköszönte, és elhúztak.
2019. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!