Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik (ELM327) OBD2 diagnoszt...

Melyik (ELM327) OBD2 diagnosztizálót vegyem meg?

Figyelt kérdés

Leginkább Megane2 1.5dci hez kell, de működjn mással is. Usb vagy BT? Ezek között leírásban látom a különbséget, de nem értem melyik lenne a jobb.

[link]



2019. nov. 20. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ezek univerzálisak. Viszont azt gondolom tudod, hogy kizárólag a motorvezérlővel kommunikálnak. A BT-s szerintem praktikusabb, nem kell a kábellel bajlódni, akár telefonról is kényelmesen tudod kezelni.
2019. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha nem vagy autószerelő, akkor kb. semmi értelme nincs az egésznek...baja van az autónak, úgyse úszod meg a szervízt, ott meg kiolvassák normális géppel.


de ha mindenáron önállósulni szeretnél, akkor is valami komolyabb cucc kéne.


ezeknek nem véletlenül ennyi az áruk, vagy működnek vagy nem.


mivel OBD2-n írni olvasni tud, így egy fals hibát is létrehozhat, ha hibás...én már találkoztam ugyanilyen olvasónál azzal, hogy bedugták az autóba, és az autó pár másodperc alatt elkezdte kiírkálni, hogy menetstabilizátor hiba, fékrásegítő hiba stb. kihúzta, megszűnt.


meg olyan "gyanúval" jött, hogy a torque ilyen 18-20 literes fogyasztást írt, amikor nézte menet közben, az autó meg nem annyit ír, mi a hiba.


mondtam neki, hogy van egy 50 literes tank az autóban. ha annyit fogyasztana, akkor 250 km-enként kéne tankolnia, mégsem teszi...talán az diagnosztika ír hülyeségeket...


szóval én semmiképp nem ajánlom ezzel szórakozni, pénzkidobás.

meg aztán jó esetben kapsz pár hibakódot, a neten meg 5 fórumból 5 félét írnak arra a hibára...

2019. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, közben megtaláltam hogy a renault clip lenne az igazi, ami némi mókolással akár működhet ezekkel is.

Itt a kérdés, hogy az 1.5 meg a 2.1 között van e jelentős különbség, meg hogy az usb nem stabilavv es/vagy nem hasznalhato tobb pc programhoz?

2019. nov. 20. 09:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül egy KW902-t rendeltem, mégse a legolcsóbb típus és megy vele elvileg a ddt4all, ami majdnem tudja elvileg kb amit a renault clip.
2019. nov. 21. 23:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a sima kék elm327 van, 700ft volt. Kb annyiért nem egy rossz vásár. Nekem hibát nem talált, igaz nem is égett a check engine. Fordulatszámot, sebességet, pillanatnyi, átlag fogyasztást, fojtószelep állást és hasonló érdekes dolgokat tud jelezni én Torque-al használom, 2006-os Hondához. A pontosabb fogyasztás számítás funkció bekapcsolása után már reális értékeket mutat, előtte tolóüzemben is írt vagy 8l/100km értéket.

Összességében lehet vele szórakozni, de csak óvatosan menet közben.

2019. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem működik és ugyan azt írja, mint a komolyabb gépek. Élőadatok is jók. Egyedül a légzsák problémát nem látja.
2020. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megérte a hibakódolvasó vagy lehetne jobb is?
2021. szept. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül 1x kellett csak, jó volt, az élő adatok szépen működtek.
2021. szept. 2. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!