Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb benzinmotornál normáli...

Nagyobb benzinmotornál normális, hogy folyamatosan gőzölög a kipufogó hidegben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bután hangzik a kérdés de:

A testvéremnek van egy 530i BMW-je, amit egy hete használok mivel szervizben van a kocsim.

Gyakorlatilag hibátlan, nagyon megbecsült autó, viszont ha sötétben állok a lámpánál és állnak mögöttem azt látom a másik autó fényszóróinak fényében, hogy rettenetesen gőzölög a kipufogó, de a belső visszapillantóban már nem látszik a felszálló gőz, meg nappal se, nem fehér, nincs illata, igazából szinte biztos,hogy gőz.(és csak akkor ha állok, menet közben nem látni)

Ma pont ma előttem állt egy ugyan ilyen a felirat szerint 530i, de az biztos hogy benzines volt.Annak egyáltalán nem gőzölgött a kipufogója.

Az én sajt autóm is csak hidegben,még hideg motornál gőzölög, de a BMW meleg motornál is.

Valós 309 ezer km van benne jelenleg.


2019. nov. 20. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Az uzemanyag szenhidrogen ami meglepo modon szen-dioxidda es vizze eg el. Ha odafigyeltel volna kemia oran most nem kerdeznel hulyesegeket.
2019. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

És megint a 100%-os választ adót pontozzák le az idióták.

Pedig igaza van. Bármilyen szénhidrogén alapú üzemanyagnak, legyen az beznin vagy gázolaj, az égésterméke vízgőz és szén-dioxid. A vízgőznek pedig megvan az a rossz szokása, hogy harmatpont alatt kicsapódik, és látható vízpára lesz belőle.

2019. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A probléma csak annyi, hogy nem ez volt a kérdés.

Hanem, hogy normális e hogy folyamatosan gőzölög, meleg motornál is, ill. ha igen akkor más autók miért nem? (pl. ami előttem áll)

2019. nov. 21. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!