Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli szélvédőmosó folyadéknál...

Téli szélvédőmosó folyadéknál le kell cserélni a nyárit vagy benne lehet hagyni?

Figyelt kérdés
Ha kb. félig van a tartály, rá lehet tölteni a télit vagy le kell szívni a nyári folyadékot?

2019. nov. 20. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
rá lehet. csak akkor értelemszerűen nem addig bírja fagyás nélkül, mint keverés nélkül tudná
2019. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

töltsd rá, nem lesz -19, csak -10 fokos.

annyi meg mostanában úgysem lesz,

mire nagyon ideér a hideg addigra úgyis elhasználod és töltesz bele tisztán télit.


Amúgy én nem szórakoznék a leszívással, azért van benne a szivattyú, hogy kinyomassuk vele :DDD

Ezt is csinálhatod egyébként, hogy elhasználod és amikor már csak kevés van benne akkor töltesz rá téliből.

2019. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet tölteni, elkeveredik a kettő. Néha a kétféle illatanyag keveredéséből, amihez hozzáadódik a téli létyó fagyálló adalékának szaga is, igen meglepő cefreszag tud előállni. Illetve mint előttem írták: a nyári ablakmosóra rátöltött télnek magasabb a fagyáspontja, mint amit a gyártó ígér.
2019. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, keverve rosszabb lesz a fagyáspontja. A szag keveredés említését külön pontoznám! :-) Hiszen valóban össze lehet hozni egy büdös keveréket.

Én nem keverem, le szoktam ereszteni a nyárit, és a télit is csővel, az a tuti! :-D

Még annyit megjegyeznék, nincs tökéletes téli szélvédőmosó folyadék! Ahogy a Totálcar tesztjében is írják, mind megfagy. :-( Csak az nem mindegy mennyire, milyen állagúra.


Szélvédőmosóból és jégoldóból a Lidl termék is megteszi, semmivel nem rosszabb, mint a drágábbak. (tesztek is ezt mutatják)

A parkolás alatt pedig nekünk bevált a téli szélvédő-takaró. Évek óta használjuk, nagyon sokat segít. Fél perc rátenni, levenni. A lapátokat vagy felemeli az ember vagy azokra is lehet kapni téli védőhuzatot 1-2 ezer forintért.

(mázlinkra, itthon garázsban vannak az autók)

2019. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ragozom, mert előttem mindent leírtak. Nyugodtan rá lehet tölteni, nem kell kiszívni.
2019. nov. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szélvédőmosóból és jégoldóból a Lidl termék is megteszi, semmivel nem rosszabb, mint a drágábbak."

Ezt megerősíthetem! Az új autómba vettem méregdrága Somax szélvédőmosót azzal a lendülettel, hogy új autó, nem ezen a pár ezer forintos lén fogok spórolni, kapja a legjobbat. Állítólag a flakonon lévő felirat szerint német tesztgyőztes, stb... Hát egy borzalom! Olyan zsíros, fátyolos réteget hagy maga után, hogy sötétben alig látok ki a szélvédőn. Vettem most a Lidlben akciós -35 fokos fagyásponttal rendelkezőt (fagyasztóba raktam be belőle, -22 fokot mértem és semmi fagyás) és tökéletes! Teljesen tisztára töröl.

2019. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!