Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hybrid vélemény?

Hybrid vélemény?

Figyelt kérdés

Nekem tetszik a megoldás, csak nem tudom, hogy jelenleg mennyire lenne kifizetődő a dolog használt autó esetében.

Plug in es hybrid amit ugye kívülről is lehet tölteni, és elmegy 30 km felett tisztán elektromosan. Valamint ha messzebbre kell menni akkor ott a benzinmotor. Én 25 kmre járok dolgozni, teljesen jó lenne nekem, éjszaka feltölteném, bejönnék dolgozni, cégnél felraknám töltőre, mite megyek haza feltöltődik. Tökéletes lenne, és havonta 1-2 szer ha megyek messzebbre akkor meg ott a benzines motor.


Csak nem tudom mennyire érdemes egy ilyenbe belevágni, meg mi az ami nem egy hulladék egyenlőre. Valamint ugye az aksicsere másfél milióért az húzós. Újonnan simán megvenném az autót ha tehetném, mert megérné vele közlekedni így hogy havonta csak párszor kéne beindítani és akkor is nagyon keveset eszik benzinből is. Plusz ott a zöld rendszám előnyei.


Csak hát használtan már sokba kerülhet a fenntartása nem? Ha megveszem azt fél év múlva pont aksikat kell cserélni pl vagy ilyesmik. Akkor nekem nagyon soká hozná vissza az árát gazdaságos szintre.


2019. nov. 21. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom más autónál hogy van, de nekünk Priusunk van (igaz nem plug in), és 10 éves koráig évente megújítandó hybrid akksi garanciát lehet rá kérni, ha jól emlékszem tíz ezer forintba kerül, és akkor adják meg, ha minden rendben van vele.

De az biztos, hogy ha ilyen autót akarsz venni, el kell vitetni szakszervízbe, hogy átvizsgáltasd, mert a legtöbb autószerelő nem igazán ért ezekhez.

2019. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, a másik probléma hogy ezt csak olyan helyre tudom vinni szereltetni ahol ilyenekkel foglalkoznak. Az meg horror ár gondolom.
2019. nov. 21. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hány éves, mennyit futottat akarsz venni. Egy pár éves plug-in hybriddel biztos nem lesz sokáig baj. A fenntartása is az akksin kívül minimális, ugye sima szívó benzin motor van bennük (legalább is Toyotákban, többit annyira nem ismerem). Az akksi csere, igen lehet drága, de rengeteg olyan céget találsz, amik hybridautókra vannak specializálódva.


Csak egy példa:


[link]


A szervíz nem szeret róla beszélni egyébként, de az akksival ha baj van, modulonként is javítható, egy modul meg olyan 15-20E Ft, tehát ha egyszerre 5-t cserélni is kell, még mindig csak a tizedénél vagy az 1,5M-os akksi cseréhez képest.

2019. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

A Priusok bizonyítottan nagyon jók, ajánlható autók.


Akksit lehet cserélni cellánként is, de nem igazán sűrű hiba.

2019. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem 1.5 millió a gyári aksi..ebay-en lehet kapni 0.5-ert is alig futottat.
2019. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Toyota hybridet próbáltam ki újonnan, azt hoszem ch-r volt. Ott mondta a csávó hogy kb 10 év után kell cserélni az aksikat ami kb másfél milió forintba kerül. De még nem kellett cserélni egyikbe se szerinte.
2019. nov. 21. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
12 éves lesz a priusom, hibátlan az akksi (le is kopogom), semmit nem kellett eddig rajta kicserélni. Gyakran megesik, hogy csak oxidálódik, és azt kell megtisztítani. A cellákat külön-külön is lehet cserélni, akár te is meg tudod csinálni, de ezt nem véletlenül nem szeretik hangoztatni.
2019. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!