Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Van nekem egy 2002-es...

Dávid0511 kérdése:

Üdv. Van nekem egy 2002-es Seat Ibiza 1. 0 és az lenne a baj hogy mikor hátramenetbe teszem a váltó valamiért ropogó hangot ad ki pedig a kuplung jól be van nyomva és a váltógomb is jól le van nyomva. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Na de mennyi ideig ad ki ropogó hangot? Egy pillanatra csak?

Vezettem pár éves alig használt Opelt ahol szintén ropogott egy pillanatra. Faterom idősebb nissanjában is ropog egy pillanatra.

Én öreg mercimben semmi hangot nem ad ki.


Szóval ez autótípus függő is és korfüggő is.

Úgy tudom ezek a német (vw, audi, seat) típusok, főleg az ilyen korúak mind ropognak egy pillanatra.

2019. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem bántásból,de el kell gyorsan adni azt a szemétdombot amig még van rá műszaki!
2019. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja.

A váltó hátrameneti fokozat nem szinkronizált. Amikor kinyomod a kuplungot, a váltó még pár másodpercig forog. Ha egyből berakod rükvercbe, akkor két forgó fogaskereket akarsz egymásba illeszteni, ezért fog recsegni.

Megoldás: Rükverc kapcsolása előtt vársz pár másodpercet VAGY a rükverc kapcsolása előtt berakod bármelyik előremeneti fokozatba és utána rakod rükvercbe.

2019. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy hogy benyomott kuplungnál először beteszed 1.-be aztán hátra menet.
2019. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!