Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » P-R-C tulajdonosok! Ti nem...

P-R-C tulajdonosok! Ti nem tartotok soha attól, hogy a gépjárművetek esetleg lerobban valahol?

Figyelt kérdés
Vagy nem indul be, nem hoz haza, letilt az elektronika, és a sárga angyalok is csak a fejüket vakarjak? Mert én nekem múltkor, pár utcára csak a hazamtol elment az ABS, a szervó, mint kiderült a generátor szíj adta meg magát 11 év után. Bár nem konkrétan az autó hibaja volt, de azóta furcsa szájízzel ülök be. Egy középkorú, 2007-es 207 tulaj...

2019. nov. 24. 13:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Főleg a legproblemasabb tulajok véleménye érdekelne, Pug 307, 407, 607, Citroen C4, C5, stb, Renault mégane kettes, laguna, vél satis...
2019. nov. 24. 13:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi az a P-R-C?


Egy 12 éves autón bármikor elszakadhat a hosszbordás szíj, ha nem volt cserélve időben. Teljesen független attól, hogy milyen autó.

2019. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát a Peugeot/Renault/Citroen. Csak gondoltam, roviditek egyet. Bocsesz, occso telóról írok...
2019. nov. 24. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Renault scenicem van.

Sose feltem vele elindulni mert rendesen karban van tartva

2019. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ékszíj egy Bentley-n is elszakadhat.

Nekem se szakadt még el soha a Peugeot-on.

AZ inkább a te trehányságod hogy nem nézetted meg időben, ami ha bele nézel még látszik is hogy milyen állapotban van.

2019. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 nekem is volt kettő is,ugyan 3.generáció volt mind a kettő(1.9/1.6dci),nem kettes mint amire a kérdező kíváncsi,de nekem se volt soha bajom egyikkel se!
2019. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ö, hát bevallom, hogy nagyon nem értek az autók motorjahoz, s eszembe sem jutott, hogy van olyan is, hogy generátor szíj, csak ékszíj-rol hallottam és ha van is, hol és mit kell nézni? Így utólag melyik a generátor szíj?
2019. nov. 24. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ékszíj (valójában hosszbordás szíj) hajtja meg a motor segédberendezéseit, többek között a generátort. Tehát a hosszbordás szíjat végülis lehet "generátorszíjnak" nevezni.
2019. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aha! Köszönettel!
2019. nov. 24. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, soha nem féltem ettől. Elég sokat megyek, egy 2004-es Thalia-m van, 1.5 dCi. Fél évet állt az előző tulajánál. Én rendbetettem, azóta is boldogan ülök be és használom (hetente 300-350 km minimum, van, hogy több). Augusztus vége óta 5000 km ment bele nálam, nincs semmi hibája.
2019. nov. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!